Dzień Przedszkolaka 2018

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na początku pani Dyrektor Urszula Wiśniowska złożyła wszystkim przedszkolakom najserdeczniejsze życzenia, po czym zaprosiła do udziału w zabawach i konkursach. Tego dnia atrakcji nie było końca. W ogrodzie dzieci uczestniczyły w zabawach przy muzyce oraz w różnych konkursach. Natomiast w sali przedszkolnej miały okazję skorzystać z fotobudki, malowania ręki i innych niespodzianek. Po wyczerpującej zabawie wszyscy mogli podładować swoje akumulatory podczas słodkiego poczęstunku, pysznej galaretki, owoców i ciasteczek. Po południu dzieci miały okazję obejrzeć występ prawdziwych aktorów w spektaklu pt. „Przygody Robinsona”. Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia każdy przedszkolak otrzymał kolorowy balonik, odblask i odznakę przedszkolaka.

Witamy po wakacjach

Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieje, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi.
Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości. Wszystkim członkom naszej przedszkolnej społeczności życzymy dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Serdecznie zapraszamy od 3 września od godz. 7.00

Wakacje 2018

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom życzymy udanych wakacji.
Niech ten czas będzie dla wszystkich wytchnieniem od codziennych obowiązków. Życzymy Wszystkim wielu ciekawych przygód wakacyjnych, poznania ciekawych ludzi, wymarzonych podróży i wiele słonecznych dni, a dzieciom, które od września rozpoczną naukę w szkole, samych sukcesów na kolejnym szczeblu edukacji.

VI Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego

1 lipca „Promyczki" oraz „Słoneczka " po raz kolejny zaprezentowały swoje umiejętności taneczne przed szerszą publicznością. Tym razem podczas VI Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego w Żegocinie. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne występy odbywały się w Sali CKSiT w Żegocinie. W świetle reflektorów „Promyczki" zaprezentowały układ taneczny „Kraina Lodu", a grupa Słoneczek zatańczyła do wakacyjnych przebojów Despasito i Sofia. W nagrodę za piękne występy dzieci otrzymały słodką niespodziankę. Wyrazy wdzięczności składamy Rodzicom, którzy poświęcili swój wolny czas i przyjechali z dziećmi na występ.

Pożegnania nadszedł czas.. 2018

21 czerwca w przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci 7-letnich, które już od września rozpoczną naukę w szkole. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Urszula Wiśniowska , która podziękowała rodzicom za całoroczną współpracę wręczając pamiątkowe dyplomy "Przyjaciela Przedszkola". Część artystyczną rozpoczął krótki program w języku angielskim przygotowany z dziećmi przez Panią Paulinę Odroniec. Najstarsze przedszkolaki podziękowały wszystkim pracownikom za opiekę, przekazaną wiedzę oraz umiejętności, jakie nabyły podczas pobytu w przedszkolu. Grupy młodsze, które żegnały swoich starszych kolegów i koleżanki życzyły im udanych i wesołych wakacji. Następnie Pani Dyrektor wraz z wychowawczyniami i Przedstawicielkami Rady Rodziców wręczyły przyszłym pierwszoklasistom dyplomy ukończenia przedszkola, nagrody książkowe oraz upominki przygotowane przez Radę Rodziców. Na zakończenie w imieniu wszystkich rodziców Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Urszula Ptaszek podziękowała wszystkim pracownikom przedszkola za całoroczny trud. Serdecznie dziękujemy rodzicom za współpracę, a naszym drogim absolwentom życzymy wielu sukcesów w nauce i miłych wakacji.

XII Gminny Rajd Przedszkolaka

20 czerwca grupa Promyczków wzięła udział w XII Gminnym Rajdzie Przedszkolaka zorganizowanym przez Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Rozdzielu. Rajd odbył się w duchu patriotycznym w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym celem wędrówki był cmentarz z okresu I wojny światowej na Jastrząbce. Tam dzieci złożyły kwiaty i znicze na grobach poległych żołnierzy. Dodatkową atrakcją było spotkanie z przedstawicielami Grupy Rekonstrukcyjnej „Kasztanka", którzy przyjechali konno i zaprezentowali broń jaką posługiwali się walczący o niepodległość żołnierze, a także sposoby walki w okresie I wojny. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, zabaw na łące. Można było również po zaliczeniu musztry spróbować jazdy konnej. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

7-latki w szkole

19 czerwca dzieci z grupy „Promyczków" odwiedziły Szkołę Podstawową w Żegocinie. Przedszkolaki zobaczyły miejsce, w którym rozpoczną swoją przygodę szkolną. Poznały wszystkie miejsca szkolne, które już niebawem będą ich drugim domem. Miały możliwość usiąść w szkolnej ławce, a także napisać swoje imię na tablicy. Starsi koledzy opowiadali o ciekawych rzeczach, które dzieją się w szkole; wycieczkach, spotkaniach i kółkach zainteresowań. Dzieci zwiedziły budynek szkolny: bibliotekę, szatnię, stołówkę, a także gabinet Dyrektora. Wizyta w szkole była dla dzieci małą próbą zmierzenia się z nowym środowiskiem, a także sprawdzeniem ich wiadomości nt. szkoły.

Wycieczka Promyczków i Słoneczek do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie

15 czerwca dzieci z grupy Słoneczek i Promyczków wyruszyły na wycieczkę do Krakowa. Słoneczko od rana wprowadzało w dobry nastrój. Wszystkie przedszkolaki z uśmiechami i plecakami odwiedziły Muzeum Lotnictwa w Krakowie, gdzie wspólnie z panem przewodnikiem oglądały pierwsze samoloty, bardzo stare kombinezony pilotów, a także mogły wejść do środka helikoptera, którym latał ojciec święty Jan Paweł II podczas pobytu w Polsce. Następnie w Ogrodzie Doświadczeń dzieci wspólnie z panią przewodnik przeprowadzały doświadczenia i próbowały swoich możliwości podczas robienia wirów wodnych, a także w zielonym labiryncie szukały wyjścia. Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale bardzo zadowolone z wycieczki.