Dyżur wakacyjny 2018

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 0050.499. 2018.Z

Wójta Gminy Żegocina z dnia 19 kwietnia 2018 r. w sprawie zasad organizacji dyżuru wakacyjnego dla dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym w Gminie Żegocina dyżur wakacyjny

w Przedszkolu Publicznym w Żegocinie odbywać będzie się

od 02 lipca do 13 lipca 2018 r.

w Przedszkolu Publicznym w Łąkcie Górnej w okresie

od 16 lipca do 27 lipca 2018 r.

Zapisy na dyżur wakacyjny prowadzone są w dyżurujących przedszkolach w terminie od

14 maja do 30 maja 2018r.

Zarządzenie

Dzień Ziemi

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi , który obchodzony jest 22 kwietnia grupa „Gwiazdeczek" dzięki uprzejmości Pani Ani -mamy Marlenki posadziła młode krzewy przed naszym przedszkolem. Przy pomocy pań przedszkolaki z zapałem kopały dołki, zasypywały i ugniatały ziemię , posypywały nawozem, a nawet samodzielnie podlewały nowe rośliny wodą z konewki. Dzięki Pani Ani oraz pracy przedszkolaków , nasz wspólny ogród przybrał nową ozdobną szatę. Wszystkie dzieci z całego serca składają podziękowania Pani Ani oraz fundatorom przepięknych okazów Pani Bernadecie i Krzysztofowi Białka właścicielom Szkółki krzewów ozdobnych w Kamionnej. Dzieciom ten dzień zapewne na długo pozostanie w pamięci i sprawi, że bardziej polubią, zrozumieją przyrodę i ekologię.

Przedstawienie "Odważny Pastuszek"

17 kwietnia odwiedził nas teatr EDEN z przedstawieniem pt. „Odważny Pastuszek". Główny bohater uważany był przez swojego ojca za niesamodzielnego i mało odważnego chłopca. Dawid bardzo chciał pokazać ojcu, że potrafi zrobić samodzielnie wiele rzeczy. I tak podczas jego nieobecności chłopiec naprawił zagrodę dla owiec oraz obronił stado przed niebezpiecznym wężem i niedźwiedziem. Bohater wykazał się wielką odwagą, gdyż stawił czoło największemu wyzwaniu – rozśmieszył pochmurnego i zawsze niezadowolonego króla Saula. Spektakl wzbudził wśród dzieci wiele radości, poprzez śmieszne sytuacje i czynny udział w przedstawieniu. Przedszkolaki chętnie pomogły Dawidowi naprawić zagrodę, razem z nim śpiewały i wesoło tańczyły.

Gminny Konkurs Recytatorski

13 kwietnia Aleksandra Kukla i Martynka Wójs z grupy "Promyczków" reprezentowały nasze przedszkole w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Łąkcie Górnej. Dziewczynki pięknie zaprezentowały się na scenie recytując długie i trudne teksty wierszy. Gratulujemy odwagi i pięknych nagród.

Wyniki rekrutacji 2018/2019

6 kwietnia 2018r., na tablicy ogłoszeń dla rodziców w budynku przedszkola zostaną umieszczone listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola na rok szkolny 2018/2019.

/ To nie będą listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych/.

Warunkiem przyjęcia dziecka zakwalifikowanego do przedszkola
jest złożenie przez Rodzica pisemnego POTWIERDZENIA WOLI UCZĘSZCZANIA DO NASZEGO PRZEDSZKOLA.

Wypełniony druk należy złożyć w terminie od 09.04.2018r. do 13.04.2018r.

Niezłożenie pisemnego POTWIERDZENIA WOLI w wyżej wymienionym terminie równoznaczne jest z rezygnacją z miejsca w naszym przedszkolu.

W terminie od 16.04.2018r. do 27.04.2018r. rodzic /opiekun prawny kandydata zobowiązany jest do podpisania umowy z dyrektorem przedszkola.

(niepodpisanie umowy w wyznaczonym terminie jest równoznaczne z rezygnacją rodzica/prawnego opiekuna z miejsca w przedszkolu).

Do pobrania:

druk: Potwierdzenie woli

druk: Umowa

Wesołych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, życzymy
wszystkim naszym Przedszkolakom i ich Rodzicom,
Zdrowych, Spokojnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei oraz miłości, pogodnego nastroju, oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań, wśród rodziny i najbliższych przyjaciół .

"Pyza za wielką wodą"

28 marca „Promyczki" oraz „Słoneczka" wybrały się do Teatru Ludowego w Krakowie na spektakl pt. „Pyza za wielką wodą". Była to barwna, roztańczona i rozśpiewana lekcja geografii. Pyza przeniosła młodych widzów do Stanów Zjednoczonych , gdzie pokazano życie Polonii , a także Wielkich Polaków, którzy zapisali się na kartach historii Polski i Ameryki. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę i wywołały na twarzach naszych przedszkolaków prawdziwy zachwyt.

Udział "Promyczków" w rekolekcjach

22 marca grupa Promyczków po raz pierwszy uczestniczyła w rekolekcjach. Miejscem spotkania była sala gimnastyczna oraz aula w Szkole Podstawowej w Żegocinie. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały nauk rekolekcyjnych , jak również brały udział w zabawach ruchowych ze śpiewem. Z uśmiechem na ustach i ,,dobrym duchem w sercu'' powrócili do przedszkola.