Teatrzyk z Wieliczki w spektaklu „ Architekt szczęścia”

Dzieci z całego przedszkola po raz kolejny aktywnie uczestniczyły w spektaklu teatralnym, tym razem w wykonaniu aktorów z teatru „ Latający kapelusz” z Wieliczki. Teatrzyk pt „ Architekt  szczęścia, przybliżył dzieciom, nie tylko zawód architekta, ale również pokazał, co oznacza szczęście i gdzie można je znaleźć. Przedstawienie  wywołało u dzieci zaciekawienie i uśmiech, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Rekrutacja na Rok Szkolny 2019/2020

Dyrektor Przedszkola Publicznego w Żegocinie informuje, że zapisy dzieci do Przedszkola na rok szkolny 2019/2020 odbędą się w dniach od 25 lutego 2019r. do 29 marca 2019r.

Dla chętnych kandydatów do przedszkola proszę o wypełnienie wniosku wraz z załącznikami.

Szczegółowe kryteria rekrutacji zawarte są w Regulaminie Rekrutacji, który znajduje się na tablicy ogłoszeń w przedszkolu oraz w zakładce „O Przedszkolu”.

Wniosek

Oświadczenie 1

Oświadczenie 2

Oświadczenie 3

Występ dla Rodziców- grupa " Słoneczka"

6 lutego „Słoneczka” wystąpiły dla Rodziców w przedstawieniu pt. „Wspomnienia lat 70 – tych”. Dzieci w przepięknych strojach, przy dźwiękach niezapomnianych melodii, zaprezentowały się jako modelki i modele w czasie pokazu mody, jako tancerze w tańcu w parach oraz jako znani wokaliści tacy jak „Elleni” czy „Albano i Romina”. Rodzice z podziwem spoglądali na swoje pociechy i zauważyć można było, że rozpiera ich duma. Ten piękny zimowy poranek w sali „Słoneczek”, był czasem pełnym radości, życzliwości i wzruszeń.

Bal karnawałowy 2019

We wtorek 5 lutego w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień. Na balu bawiły się księżniczki, rycerze, kowboje, motylki, biedronki i inne bajkowe postacie.

Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach integracyjnych, poruszały się w rytmie melodii i piosenek, co pozwoliło przybliżyć im zwyczaje związane z karnawałem. Podczas zabaw kształtowały poczucie rytmu i wrażliwości muzycznej.

Dzieci bawiły się wspaniale. Imprezę uświetnił pyszny poczęstunek. Czas naszego karnawałowego szaleństwa minął bardzo przyjemnie i dostarczył dzieciom moc niezapomnianych wrażeń.

Jasełka dla Rodziców- grupa „ Promyczki”

01 lutego 2019 do  naszego Przedszkola przybyli wspaniali goście, Rodzice dzieci z grupy  „ Promyczków”. To właśnie tego dnia, na zakończenie okresu kolędniczego dzieci zaprezentowały swoje talenty aktorskie miłej publiczności. Choć widać było niewielkie zdenerwowanie dzieci, świetnie przedstawiły historię Bożego Narodzenia w Jasełkach.  Rodzice mogli posłuchać  historii narodzenia się Dzieciątka, wsłuchać się w kolędy i pastorałki,  oraz obejrzeć taniec aniołków czy  gwiazdeczek.  Na zakończenie mali aktorzy dostali gromkie brawa i wspólnie z Rodzicami zasiedli do słodkiego poczęstunku.

Serdecznie dziękujemy za przybycie miłym gościom.

Jasełka dla Rodziców- grupa „ Motylki”

31 stycznia „Motylki" wystawiły jasełka dla rodziców. Przedstawienie po raz kolejny ukazało historię Maryi, Józefa i narodzin Jezusa. Do stajenki z Matką Bożą i Józefem przywędrowali pastuszkowie i królowie z darami, którzy dowiedzieli się o cudzie narodzin Jezusa. Wszystkich swoją czułą opieką, otaczały aniołki. Widowisko przeplatane było kolędami i pastorałkami, całość uzupełniła piękna dekoracja i stroje. Mali aktorzy spisali się na medal, wkładając całe serce i talent w występy.   Po spektaklu przedszkolaki wspólnie z rodzicami zasiedli do słodkiego poczęstunku.

Jasełka dla klas II SP- grupa „ Motylki”

30 stycznia „Motylki" wystawiły „Jasełka". Na występy zaproszeni zostali koledzy i koleżanki z klas drugich  Szkoły Podstawowej w Żegocinie wraz z wychowawcami. Gościom podobały się występy  gdyż z  ciekawością i skupieniem oglądali przedstawienie. Za piękne występy nasi przedszkolacy zostali nagrodzeni brawami i słodkim upominkiem. Na  zakończenie  spotkania był słodki poczęstunek i wspólna zabawa.

Jasełka dla klasy I SP- grupa „ Promyczki”

29 stycznia grupa „Promyczki"  wystawiły „ Jasełka". Tym razem dla koleżanek  i kolegów z klasy I Szkoły Podstawowej w Żegocinie. Pierwszaki z ciekawością i dużym skupieniem oglądali przedstawienie. Za piękne występy nasi przedszkolacy zostali nagrodzeni brawami i słodkim upominkiem. Podsumowaniem spotkania był słodki poczęstunek i wspólna zabawa.

Akcja edukacyjna „Wyraźni na drodze”.

W grudniu grupa „Słoneczek” wzięła udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Wyraźni na drodze”, organizowanej przez Fundację Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Marsz Zebry”. Celem akcji były zagadnienia związane z widocznością na drodze, szczególnie w okresie jesienno – zimowym . Dzieci uczyły się podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego, omawiały pozytywne i negatywne postawy oraz zachowania na drodze, zdobyły wiedzę na temat prawidłowego korzystania z elementów odblaskowych w taki sposób, by być widocznym. Zwieńczeniem akcji było wykonanie pracy plastycznej o tematyce promującej korzystanie z odblasków „Widoczni na drodze”, która następnie została wysłana na konkurs. Na zakończenie przedszkolaki biorące udział w akcji otrzymały książeczki aktywności oraz certyfikowane odblaski z wizerunkiem Myszki Miki.

Ferie 2019

Życzymy wszystkim przedszkolakom miłych i bezpiecznych ferii zimowych.
Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie i  cieszcie się przygodami. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci.