Pożegnania nadszedł czas.. 2018

21 czerwca w przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci 7-letnich, które już od września rozpoczną naukę w szkole. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Urszula Wiśniowska , która podziękowała rodzicom za całoroczną współpracę wręczając pamiątkowe dyplomy "Przyjaciela Przedszkola". Część artystyczną rozpoczął krótki program w języku angielskim przygotowany z dziećmi przez Panią Paulinę Odroniec. Najstarsze przedszkolaki podziękowały wszystkim pracownikom za opiekę, przekazaną wiedzę oraz umiejętności, jakie nabyły podczas pobytu w przedszkolu. Grupy młodsze, które żegnały swoich starszych kolegów i koleżanki życzyły im udanych i wesołych wakacji. Następnie Pani Dyrektor wraz z wychowawczyniami i Przedstawicielkami Rady Rodziców wręczyły przyszłym pierwszoklasistom dyplomy ukończenia przedszkola, nagrody książkowe oraz upominki przygotowane przez Radę Rodziców. Na zakończenie w imieniu wszystkich rodziców Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Urszula Ptaszek podziękowała wszystkim pracownikom przedszkola za całoroczny trud. Serdecznie dziękujemy rodzicom za współpracę, a naszym drogim absolwentom życzymy wielu sukcesów w nauce i miłych wakacji.

XII Gminny Rajd Przedszkolaka

20 czerwca grupa Promyczków wzięła udział w XII Gminnym Rajdzie Przedszkolaka zorganizowanym przez Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Rozdzielu. Rajd odbył się w duchu patriotycznym w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym celem wędrówki był cmentarz z okresu I wojny światowej na Jastrząbce. Tam dzieci złożyły kwiaty i znicze na grobach poległych żołnierzy. Dodatkową atrakcją było spotkanie z przedstawicielami Grupy Rekonstrukcyjnej „Kasztanka", którzy przyjechali konno i zaprezentowali broń jaką posługiwali się walczący o niepodległość żołnierze, a także sposoby walki w okresie I wojny. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, zabaw na łące. Można było również po zaliczeniu musztry spróbować jazdy konnej. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

7-latki w szkole

19 czerwca dzieci z grupy „Promyczków" odwiedziły Szkołę Podstawową w Żegocinie. Przedszkolaki zobaczyły miejsce, w którym rozpoczną swoją przygodę szkolną. Poznały wszystkie miejsca szkolne, które już niebawem będą ich drugim domem. Miały możliwość usiąść w szkolnej ławce, a także napisać swoje imię na tablicy. Starsi koledzy opowiadali o ciekawych rzeczach, które dzieją się w szkole; wycieczkach, spotkaniach i kółkach zainteresowań. Dzieci zwiedziły budynek szkolny: bibliotekę, szatnię, stołówkę, a także gabinet Dyrektora. Wizyta w szkole była dla dzieci małą próbą zmierzenia się z nowym środowiskiem, a także sprawdzeniem ich wiadomości nt. szkoły.

Wycieczka Promyczków i Słoneczek do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie

15 czerwca dzieci z grupy Słoneczek i Promyczków wyruszyły na wycieczkę do Krakowa. Słoneczko od rana wprowadzało w dobry nastrój. Wszystkie przedszkolaki z uśmiechami i plecakami odwiedziły Muzeum Lotnictwa w Krakowie, gdzie wspólnie z panem przewodnikiem oglądały pierwsze samoloty, bardzo stare kombinezony pilotów, a także mogły wejść do środka helikoptera, którym latał ojciec święty Jan Paweł II podczas pobytu w Polsce. Następnie w Ogrodzie Doświadczeń dzieci wspólnie z panią przewodnik przeprowadzały doświadczenia i próbowały swoich możliwości podczas robienia wirów wodnych, a także w zielonym labiryncie szukały wyjścia. Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale bardzo zadowolone z wycieczki.

Teatrzyk "Prawdziwy skarb"

14 czerwca gościliśmy aktorów z Teatru Eden z Wieliczki z przedstawieniem „Prawdziwy Skarb". Była to piękna opowieść o synu, który wyrusza z domu z pełną sakiewką pieniędzy, aby znaleźć i pomnożyć bogactwo. Niestety roztrwonił cały swój majątek i głodny, w łachmanach wraca do ojca, który go przyjmuje, tłumacząc i ukazując, iż największy skarb to rodzina. Dzieciom  bardzo podobało się przedstawienie, aktywnie uczestniczyły w budowaniu akcji opowieści, jak i zabawach inicjowanych przez aktorów.

Podsumowanie programu „Z przyrodą za pan brat”

14 czerwca grupa Promyczków w ramach realizacji programu ekologicznego „Z przyrodą za pan brat" zaprezentowała teatrzyk ekologiczny. W kolorowych strojach wystąpiły krasnale, żabki, kwiaty, drzewa, elfy leśne i dzieci. Wszystkie przedszkolaki mogły przypomnieć sobie podstawowe zasady segregacji śmieci a także jak właściwie zachować się np. w lesie i jak dbać o przyrodę żeby jej nie zniszczyć. Wszystkie grupy wzięły również udział w quizie przyrodniczym odpowiadając na liczne pytania. W nagrodę każda grupa otrzymała dyplom, coś słodkiego, roślinkę, którą należy się opiekować a także gry edukacyjne oczywiście ekologiczne. Wszystkie przedszkolaki test małego ekologa zaliczyły na !!!! Całej zabawie towarzyszyło wiele emocji, jednak najwięcej było radości!

XVI Gminny Przegląd Piosenki

7 czerwca grupa „Promyczków" wzięła udział w XVI Gminnym Przeglądzie Piosenki organizowany m przez Przedszkole w Łąkcie Górnej. Tym razem przedszkolaki z całej gminy spotkały się w CKTIS w Żegocinie prezentując piosenki tematycznie związane z Polską. Nasze przedszkolaki zaśpiewały „Piosenkę małego patrioty" a także Pierwszą Kadrową, która była wzbogacona o instrumentację muzyczną . Występy nagrodzone były gromkimi brawami. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali flagi Polski, a każda grupa ciekawe nagrody. Nie zabrakło oczywiście lodów i słodkiego poczęstunku. Pełni wrażeń i z uśmiechem na ustach wróciliśmy do przedszkola.

XVI Wiśnicki Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

7 czerwca „Gwiazdeczki" po raz kolejny zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie tym razem podczas XVI Wiśnickiego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych organizowanego przez Miejską Biblioteką Publiczną w Nowym Wiśniczu. Prezentacja przedstawienia „Królewna Śnieżka" odbyła się w Zamku w Nowym Wiśniczu w Sali Balowej. Za profesjonalizm publiczność nagrodziła ich wielkimi brawami. W nagrodę za występ otrzymali dyplom, książkę oraz słodką niespodziankę.

Spotkanie z pierwszakami 2018

6 czerwca nasze przedszkole odwiedzili pierwszoklasiści z wychowawczynią: Panią Kingą Banat. Dla swoich starszych kolegów i koleżanek „Słoneczka" i „Promyczki " pięknie zatańczyły, a najmłodsze przedszkolaki zaprezentowały teatrzyk pt. „Królewna Śnieżka". Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami po których wszystkie dzieci zasiadły do słodkiego poczęstunku, a następnie miło spędziły czas podczas wspólnej zabawy .

Dzień Dziecka - dzień drugi

05 czerwieca przyniósł nie lada niespodziankę. Rodzice w tajemnicy przed dziećmi przez blisko miesiąc przygotowywali się do ról w przedstawieniu „ Lokomotywa" J. Tuwima przygotowanym pod kierunkiem pani Moniki Badyla. Musimy przyznać, że nasi rodzice wykazali się olbrzymią pomysłowością w wykonaniu stroju charakterystycznego dla danej postaci czy przedmiotu oraz WIELKĄ ODWAGĄ I POMYSŁOWOŚCIĄ w naśladowaniu odgłosów i gestów odgrywanej postaci. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały występ, spontanicznie reagując uśmiechem i okrzykiem. Profesjonalizm i zaangażowanie rodziców było widoczne w każdym szczególe: na próbach, w przygotowaniu rekwizytów ( wspaniała lokomotywa i armata); kostiumów; muzyki; i przede wszystkim w grze aktorów. Dzieci mogły razem z aktorem klaskać i śpiewać tworząc radosną i miłą atmosferę. Na dzieci tego dnia czekał też grill i pyszna kiełbaska, którą również przygotowali rodzice. Razem z Rodzicami tego dnia bawiliśmy się na świeżym powietrzu do znanych dzieciom utworów. A na koniec Tatusiowie urządzili pokaz baniek mydlanych, czym mile zaskoczyli dzieci.Tego dnia dzieci mogły też zjeść lody. Na naszą uroczystośc przybył również wójt Gminy Żegocina Pan Jerzy Błoniarz, który złożył serdeczne życzenia dzieciom z okazji ich świeta.
Dziękujemy naszym Aktorom – Rodzicom, którzy skorzystali z zaproszenia do udziału w przedstawieniu oraz poświęcili swój czas na przygotowanie się do niego.W imieniu Pani Dyrektor Przedszkola oraz całego Personelu Przedszkola składamy wyrazy uznania i podziękowania za pomysłowość oraz wspaniałe przedstawienie swojej roli w utworze ,,Lokomotywa" J. Tuwima.