Dzień Edukacji Narodowej

12 października w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Grupa „Motylki" poprzez wiersze i piosenki podziękowała nauczycielom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie i opiekę. Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Urszula Wiśniowska, która skierowała do wszystkich pracowników wiele ciepłych słów, życząc dużo zdrowia i sił w podejmowaniu wyzwań, radości z wykonywanej pracy oraz wielu sukcesów. Życzenia i podziękowania złożyła również Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Rogala-Dziedzic.

Ślubowanie klasy I 2018

04 października „Promyczki" i „ Motylki” uczestniczyły w uroczystym ślubowaniu uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Żegocinie. Pani Dyrektor Urszula Wiśniowska życzyła wszystkim pierwszoklasistom sukcesów w nauce, wspaniałego samopoczucia w szkole, oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów i koleżanek. Przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały przygotowaną przez starszych kolegów część artystyczną, a na koniec wręczyły im przygotowane upominki.

UWAGA KONKURS PLASTYCZNY!

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy chętne dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Polska moja Ojczyzna”.

Celem konkursu jest promowanie, rozpowszechnianie i wzmacnianie wśród dzieci wizerunku Polski, rozbudzanie postaw patriotycznych poprzez rozwijanie wyobraźni plastycznej, przybliżenie piękna i bogactwa ziemi ojczystej.

Prace konkursowe należy złożyć do 19.10.2018 (piątek) u wychowawców grup. Technika i format pracy dowolne. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Rysujcie, malujcie, twórzcie!
I wygrywajcie nagrody!

Warsztaty ceramiczne 2018

25 września w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ceramiczne dla chętnych dzieci. Tematem zajęć było lepienie słonika z gliny.
Warsztaty tego rodzaju są doskonałym ćwiczeniem wyrabiającym sprawność rąk. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania.  Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne  i oczywiście jest wspaniałą zabawą.
Ulepione słoniki zostaną wypalone w piecu, pomalowane  i oddane dzieciom.

Dzień Przedszkolaka 2018

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na początku pani Dyrektor Urszula Wiśniowska złożyła wszystkim przedszkolakom najserdeczniejsze życzenia, po czym zaprosiła do udziału w zabawach i konkursach. Tego dnia atrakcji nie było końca. W ogrodzie dzieci uczestniczyły w zabawach przy muzyce oraz w różnych konkursach. Natomiast w sali przedszkolnej miały okazję skorzystać z fotobudki, malowania ręki i innych niespodzianek. Po wyczerpującej zabawie wszyscy mogli podładować swoje akumulatory podczas słodkiego poczęstunku, pysznej galaretki, owoców i ciasteczek. Po południu dzieci miały okazję obejrzeć występ prawdziwych aktorów w spektaklu pt. „Przygody Robinsona”. Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia każdy przedszkolak otrzymał kolorowy balonik, odblask i odznakę przedszkolaka.

Witamy po wakacjach

   Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieje, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi.
Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości. Wszystkim członkom naszej przedszkolnej społeczności życzymy dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. 

Serdecznie zapraszamy od 3 września od godz. 7.00 

Wakacje 2018

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom życzymy udanych wakacji.
Niech ten czas będzie dla wszystkich wytchnieniem od codziennych obowiązków. Życzymy Wszystkim wielu ciekawych przygód wakacyjnych, poznania ciekawych ludzi, wymarzonych podróży i wiele słonecznych dni, a dzieciom, które od września rozpoczną naukę w szkole, samych sukcesów na kolejnym szczeblu edukacji.

VI Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego

1 lipca „Promyczki" oraz „Słoneczka " po raz kolejny zaprezentowały swoje umiejętności taneczne przed szerszą publicznością. Tym razem podczas VI Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego w Żegocinie. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne występy odbywały się w Sali CKSiT w Żegocinie. W świetle reflektorów „Promyczki" zaprezentowały układ taneczny „Kraina Lodu", a grupa Słoneczek zatańczyła do wakacyjnych przebojów Despasito i Sofia. W nagrodę za piękne występy dzieci otrzymały słodką niespodziankę. Wyrazy wdzięczności składamy Rodzicom, którzy poświęcili swój wolny czas i przyjechali z dziećmi na występ.

Pożegnania nadszedł czas.. 2018

21 czerwca w przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci 7-letnich, które już od września rozpoczną naukę w szkole. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Urszula Wiśniowska , która podziękowała rodzicom za całoroczną współpracę wręczając pamiątkowe dyplomy "Przyjaciela Przedszkola". Część artystyczną rozpoczął krótki program w języku angielskim przygotowany z dziećmi przez Panią Paulinę Odroniec. Najstarsze przedszkolaki podziękowały wszystkim pracownikom za opiekę, przekazaną wiedzę oraz umiejętności, jakie nabyły podczas pobytu w przedszkolu. Grupy młodsze, które żegnały swoich starszych kolegów i koleżanki życzyły im udanych i wesołych wakacji. Następnie Pani Dyrektor wraz z wychowawczyniami i Przedstawicielkami Rady Rodziców wręczyły przyszłym pierwszoklasistom dyplomy ukończenia przedszkola, nagrody książkowe oraz upominki przygotowane przez Radę Rodziców. Na zakończenie w imieniu wszystkich rodziców Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Urszula Ptaszek podziękowała wszystkim pracownikom przedszkola za całoroczny trud. Serdecznie dziękujemy rodzicom za współpracę, a naszym drogim absolwentom życzymy wielu sukcesów w nauce i miłych wakacji.

XII Gminny Rajd Przedszkolaka

20 czerwca grupa Promyczków wzięła udział w XII Gminnym Rajdzie Przedszkolaka zorganizowanym przez Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Rozdzielu. Rajd odbył się w duchu patriotycznym w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym celem wędrówki był cmentarz z okresu I wojny światowej na Jastrząbce. Tam dzieci złożyły kwiaty i znicze na grobach poległych żołnierzy. Dodatkową atrakcją było spotkanie z przedstawicielami Grupy Rekonstrukcyjnej „Kasztanka", którzy przyjechali konno i zaprezentowali broń jaką posługiwali się walczący o niepodległość żołnierze, a także sposoby walki w okresie I wojny. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, zabaw na łące. Można było również po zaliczeniu musztry spróbować jazdy konnej. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.