Wycieczka do Skansenu w Laskowej

9.11.2017 dzieci z grupy „Słoneczek „ i „Promyczków" były na wycieczce w Skansenie w Laskowej. Skansen na Jędrzejówce to prywatna kolekcja etnograficzna tworzona przez Barbarę i Krzysztofa Jędrzejek.
Właściciele konsekwentnie powiększają kolekcję przenosząc kolejne, charakterystyczne dla okolic Laskowej obiekty dziwiętnastowiecznego, wiejskiego budownictwa drewnianego oraz wzbogacając już posiadane zbiory o kolejne eksponaty.
Aktualnie zbiory prezentowane są w ośmiu obiektach uzupełnionych małą architekturą jak drewniane kapliczki, przydrożna XIX-wieczna kamienna kapliczka, pasieka z kolekcją uli czy rekonstrukcja barci w potężnym dębowym pniu. Przedszkolakom bardzo podobały się drewniane zabawki, a także ubijanie masła i stukanie młotkiem w kuźni. Z dużym zainteresowaniem słuchały o czasach, gdy nie było prądu, ani sklepów ze słodyczami. A wszędzie trzeba było dotrzeć pieszo i to najczęściej bez butów.