Dzień Babci i Dziadka 2018

23 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość odbyła się w CKSiT w Żegocinie. W pierwszym dniu na scenie wystąpiły dwie grupy z naszego przedszkola: Iskierki i Słoneczka. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Urszula Wiśniowska, która powitała wszystkich gości i złożyła serdeczne życzenia. Następnie oddała głos najmłodszym przedszkolakom, którzy w strojach góralskich zatańczyli taniec i zaprezentowali słowno – muzyczny bukiet życzeń dla wszystkich Babć i wszystkich Dziadków. W następnej kolejności na scenie wystąpiły dzieci 5 – letnie z grupy „Słoneczek" przedstawiając Jasełka. Goście podziwiali grę małych aktorów wcielających się w role: diabełków, pasterzy, królów... a także taniec aniołków ze świecącymi skrzydłami. Życzenia przybyłym Gościom złożył także Wójt Gminy Żegocina Pan Jerzy Błoniarz, który jak co roku podziwiał występy przedszkolaków. Po gromkim odśpiewaniu „Sto lat" wnuki udały się z upominkami do swoich babć i dziadków. Na koniec dla wszystkich był słodki poczęstunek i jeszcze wspólne kolędowanie.