Z wizytą w CKSiT w Żegocinie

4 grudnia najstarsze dwie grupy „ Motylki” oraz „ Promyczki” wybrały się wraz z wychowawcami z wizytą do Centrum Kultury Sportu i Turystyki do Żegociny.  Pan Czesław Pączek oprowadził dzieci po Izbie Regionalnej, która odkryła przed dziećmi wspaniałe, cenne i zapomniane przedmioty z minionej epoki, dzieciom zupełnie obce jak tarka do prania ubrań, kołowrotek, lampa naftowa czy  cepy. Dzieci wsłuchiwały się i zadawały mnóstwo pytań panu Czesławowi, a on z radością na wszystkie pytania „ dociekliwych” odpowiadał.                            Do krainy bajek, opowieści, legend zabrała nas pani bibliotekarka, z którą dzieci miały okazję porozmawiać. Przybliżyła ona dzieciom sposób korzystania ze zbiorów biblioteki i zachęcała do  dołączenia do grona „ małych czytelników biblioteki”.

Na koniec dzieci mogły podziwiać  obrazy na wystawie „ Ta ziemia żyje w mym sercu” Pani Teresy Mrugacz. Z zachwytem oglądaliśmy martwą naturę, pejzaże, malunki na drewnie. To było przedpołudnie pełne wrażeń.