Zajęcia w ramach w edukacji zdrowotnej (obszar nr 3)

 Grupa "Iskierek"  25 lutego dowiedziała się na zajęciach dlaczego warto jeść warzywa oraz codziennie ćwiczyć, zarówno w przedszkolu jak i w domu. Tego dnia rozmawiały na temat "Dlaczego warto jeść warzywa?" i nauczyły się piosenki T. Wójcika "Smaczne warzywa", która zachęca do jedzenia wartościowych warzyw oraz zrobienia z nich pysznych potraw. Dzieci chętnie inscenizowały piosenkę przy akompaniamencie gitary. Tematyczne zabawy ruchowe nie sprawiały większych trudności naszym najmniejszym przedszkolakom. Większość dziec celnie trafiała woreczkiem do hula - hop, które było garnkiem na warzywa czy też nie rozlewała "gorącego kakao' na talerzu, gdy podawała je koledze lub koleżance w siadzie prostym. "Iskierki wiedzą również, iż nie należy jeść gorącej zupy, dlatego też wykonywały wdechy i wydechy w stronę talerza, aby ostudzić swoją ulubioną zupkę. Grupa "Iskierek" obiecała, że na pewno już będzie zjadała wszystkie "smaczne warzywa", aby być zdrowym i móc ćwiczyć i bawić się cały dzień.

Scenariusz do pobrania