Wycieczka krajoznawcza na "Kamienie Brodzińskiego"

 

Korzystając ze słonecznej pogody przedszkolaki pojechały na wycieczkę autokarową do Wiśnicko- Lipnickiego Parku Krajobrazowego. Wędrując szlakami dotarły do pomnika przyrody - Kamienie Brodzińskiego znajdującego się na terenie Parku. Jest to grupa skał, licząca kilkaset tysięcy lat, o kształcie np. baszt, grzybów a największa z nich to „Wielki Kamień" o wysokości 10 m. Nazwę swą otrzymały na cześć poety, Kazimierza Brodzińskiego, który lubił tam przebywać. Spacerując przedszkolaki podziwiały piękno przyrody, zbierały „jesienne skarby", a także wspólnie bawiły się w znane i lubiane przez nich zabawy. Malowniczy krajobraz zachwycił wszystkich swoimi barwami. Była to dla nich najwspanialsza lekcja przyrody po której wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do przedszkola.