"Piesza wycieczka"

 

Przedszkolaki wybrały się na pieszą wycieczkę, podczas której zobaczyły kilka ciekawych miejsc. Pierwszym punktem spaceru był Pomnik Ofiar II Wojny Światowej w Żegocinie, gdzie dzieci zapaliły znicze i pomodliły się przy grobach polskich żołnierzy, a także w intencji zamordowanych w Katyniu w 1940r, którym posadzono obok Pomnika Dęby Katyńskie. Następnie dzieci udały się do Galerii Wiejskiej, gdzie mogły obejrzeć obrazy i zdjęcia związane z Żegociną i okolicznymi miejscowościami, wystawę narzędzi wiejskich, oraz galerie obrazów wykonanych z filcu. Kolejnym punktem wycieczki była Gminna Biblioteka, gdzie Pani Małgorzata Bury zapoznała wszystkich z zasadami korzystania z biblioteki oraz z jej księgozbiorem. Każda grupa wypożyczyła po dwie książeczki do poczytania w przedszkolu. Miłą niespodzianką jest wiadomość ,iż niektóre przedszkolaki już od dawna korzystają z biblioteki, a na ich kartach jest długa lista wypożyczonych i przeczytanych książeczek. Ostatnim punktem wycieczki był cmentarz Wojskowy przy kościele w Żegocinie. Dzieci posłuchały krótkich informacji związanych z historią Polski( szczególnie tą związana z I wojną światową) , a następnie zapaliły znicze i odmówiły krótką modlitwę w intencji poległych.