"Powitanie Wiosny" (obszar nr 3)

21 marca wiosna już od rana zawitała w naszym przedszkolu. Najmłodsi w zielonych strojach chętnie skorzystali z wiosennego makijażu. Następnie, po smacznym zielonym śniadaniu wszyscy wyruszyli na spacer z Marzanną, aby na dobre odpędzić zimę. W czasie spaceru dzieci śpiewały wiosenne piosenki oraz szukały oznak wiosny. Kolejną atrakcją dla przedszkolaków było samodzielne wykonanie wiosennych i jednocześnie pełnych witamin kanapek, które wszystkim bardzo smakowały. Zakończeniem obchodów Dnia Wiosny był teatrzyk kukiełkowy pt. "Bajka o zielonym Kapturku" oraz wykonanie przez dzieci wiosennych ozdób do sukni Pani Wiosny, która po rywalizacji z Panią Zimą nie zdążyła przyozdobić sobie sukienki. W tym wyjątkowym dniu nawet obiad miał kolor zielony. Mamy nadzieję, że Pani Wiosna doceni nasze starania i słońca w najbliższym czasie nie zabraknie...

Scenariusz do pobrania