Dzień Mamy i Taty 2023

„Drodzy rodzice bardzo Was kochamy,

Dziękujemy za Wasz uśmiech,

który ogrzewa nas w różnych chwilach życia,

a najbardziej dziękujemy Wam za to, że jesteście.”

 Maj to piękny, wiosenny miesiąc, w którym swoje święto mają nasi Rodzice. Z tej okazji w naszym przedszkolu przez dwa dni dzieci prezentowały swoje talenty, przed swoimi ukochanymi Rodzicami. 24 maja w przedszkolu zagościli rodzice najmłodszych dzieci z grup: ISKIEREK, SŁONECZEK I GWIAZDECZEK. Pierwsze na scenie zagościły Iskierki, które zabrały miłych gości na wiosenną łąkę. Kogóż tam nie było!: barwne motylki, pszczółki, żabki. Tańce i wierszyki najmłodszych wychowanków Pani Madzi, zachwyciły rodziców. Następnie scena wypełniła się Słoneczkami oraz Gwiazdeczkami, których przygotowały Pani Karolina i Pani Monika. Mali artyści połączyli siły i wspólnie zaprezentowali się na scenie. Pięknie recytowały wiersze oraz doniośle śpiewały piosenki dla swojej mamy i taty. Chłopcy w cylindrach, jak przystało na prawdziwych mężczyzn, wykonali układ na krzesełkach. Na koniec scena zamieniła się w kobiecy butki, nie zabrakło butów, korali , apaszek, szminek, torebek i  lusterek w których „ przebierały małe kobiety” . Rodzice gromkimi brawami podziękowali za wspaniałe występy. Po gromkim 100 lat, drodzy rodzice mogli skosztować pyszności przygotowanych specjalnie na tą okazję.  

25 maja scena przedszkolna należała do PROMYCZKÓW I MOTYLKÓW.  Promyczki zabrały Rodziców do krainy bajki o " Kopciuszku". Dzieci zaprezentowały swe zdolności aktorskie, piękne stroje oraz rekwizyty. Następnie zatańczyły dla rodziców do utworów z lat 90'. Nie zabrakło wierszy i piosenki dla Rodziców które przygotowała Pani Ula. Na koniec pięknymi dostojnymi układami tanecznymi,przygotowanymi przez Panią Ewę, zaprezentowała się grupa Motylki,przenosząc Rodziców w świat melancholijnej, pięknej muzyki. Motylki na koniec " pofrunęły"  na majową łąkę,pełną kwiatów, żabek, biedronek.... Nie zabrakło również wierszy i piosenek dla Rodziców oraz gromkiego Sto lat. Na Rodziców czekał również słodki poczęstunek.

Mama i Tata to najukochańsze osoby w życiu dziecka. Żadne słowa nie oddadzą tego, kim są dla swoich pociech. Dzień Matki i Dzień Ojca to czas, by wyrazić podziękowanie i wdzięczności za rodzicielską miłość, troskę i opiekę.

FOTORELACJA Z WYSTĘPÓW GRUPY: ISKIERKI, SŁONECZKA, GWIAZDECZKI

https://photos.app.goo.gl/T5crm2xQw8MsDTY98

 

FOTORELACJA  Z WYSTĘPÓW GRUPY:  PROMYCZKI, MOTYLKI

https://photos.app.goo.gl/4N4PHuFB1tH2W6Nz9

 

XIV Gminny Przegląd Tańca " Roztańczone Przedszkolaki"

 '' Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia, jest samym życiem. "- Havelock Ellis 

18 maja 2023r  w sali widowiskowej Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Żegocinie  odbył się XIV Gminny Przegląd Tańca „Roztańczone Przedszkolaki", którego organizatorem było nasze przedszkole. Na scenie swoje umiejętności taneczne prezentowały przedszkolaki z terenu całej gminy. Poziom ich umiejętności zachwycił wszystkich zgromadzonych gości m.in. Wójta Gminy Żegocina, Pana Wojciecha Wronę, Dyrektorów Szkół i Przedszkoli oraz Rodziców. Po oficjalnym przywitaniu gości wystąpiła grupa „Motylków” z walcem powitalnym „Noce i dnie”, a następnie przedszkolaki z Bytomska w bajkowym  klimacie z „Tańcem Minionków”, przygotowanym przez Panią Izabelę Kukla. Kolejno wystąpiły przedszkolaki z Łąkty Górnej z miksem tańców „Chocolate" i "Rock", przygotowanym przez Panią Małgorzatę Machaj. Następnie grupa przedszkolaków z Rozdziela w pięknej wiosennej odsłonie, prezentując taniec do utworu Roberta Gazy „Warm rain"- oddech wiosny, przygotowanym przez Barbarę Frączek-Orzeł. Na koniec wystąpiły dwie grupy przedszkolaków z Żegociny, grupa „Motylki” w dostojnym  tańcu Sanawe „Angel of Wishes”- życzenia anioła i na koniec grupa „Promyczki” w klimacie lat ’90 w miksie tańców dyskotekowych  Backstreet Boys –„I Want It That Way”oraz Spice Girls-„Wanabe” a na koniec  "Iko Iko" Justina Wellington. Podsumowania spotkania dokonał Pan Wójt Gminy Żegociny, który z zachwytem wypowiadał się o zdolnościach i umiejętnościach dzieci – najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Wręczył  także poszczególnym grupom puchary, dyplomy,  medale i  upominki. Po wręczeniu nagród na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców dzieci z grupy Motylków oraz wspaniała zabawa z animatorem Panią Karoliną Matras.                 

Dziękujemy wszystkim gościom, rodzicom i sponsorom, dzięki którym uroczystość ta mogła mieć tak wspaniały i wzruszający przebieg.

 

Poniżej linki z występów grup:

Motylków 

https://drive.google.com/file/d/15d3DXhDHmhg6S2nYQQdRZYFJwpXopPW9/view?usp=share_link

 

https://drive.google.com/file/d/16WoUXjB53vd-lc66P8qrAgQI3-r-14lR/view?usp=share_link

Promyczków

https://drive.google.com/file/d/16Y7TkAqSAY5dkXj8EhWkOzvEFxSX0c3x/view?usp=share_link

Wizyta Motylków i Promyczków w szkole muzycznej

19 maja Promyczki i Motylki uczestniczyły w „Audycji Muzycznej” zorganizowanej w
Szkole Muzycznej I stopnia w Żegocinie. Dzieci zapoznały się z budową i brzmieniem różnych instrumentów oraz mogły posłuchać jak grają na nich uczniowie szkoły muzycznej – często absolwenci naszego przedszkola.
Przedszkolaki same mogły spróbować gry na wybranych instrumentach; co okazało
się być wcale nie łatwym zadaniem.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie do szkoły. Była to niezapomniana lekcja muzyki.

Dyżur wakacyjny 2023

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 0050.607.2023.Z Wójta Gminy Żegocina z dnia 9 marca 2023 r. w sprawie ustalenia terminów przerw w funkcjonowaniu przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Żegocina


Przedszkole Publiczne w Łąkcie Górnej zapewnia dzieciom zajęcia opiekuńcze w terminie:
od 3 lipca do 17 lipca 2023 r.

 

Przedszkole Publiczne w Żegocinie zapewnia dzieciom zajęcia opiekuńcze w terminie:
od 18 lipca do 31 lipca 2023 r.

 

Oddział Przedszkolny w Rozdzielu zapewnia dzieciom zajęcia opiekuńcze w terminie:
od 1 sierpnia do 11 sierpnia 2023 r.

 

Oddział Przedszkolny w Bytomsku zapewnia dzieciom zajęcia opiekuńcze w terminie:
od 14 sierpnia do 25 sierpnia 2023 r.

 

Na dyżur wakacyjny do przedszkola przyjmowane są dzieci obojga pracujących rodziców /opiekunów prawnych/.

Zgłoszenia dziecka do udziału w zajęciach opiekuńczych należy dokonać poprzez wypełnienie karty zgłoszenia i złożenie w Przedszkolu, do którego będzie uczęszczało dziecko w terminie:

od 01 czerwca do 16 czerwca 2023r. do godz. 15.00

 

Opłatę za wyżywienie i pobyt dziecka należy uregulować bezgotówkowo w terminie do 30 czerwca 2023r. Za dni nieobecności dziecka w czasie dyżuru nie będzie zwrócona wpłacona należność.

Dzienna stawka żywieniowa: 9 zł za 2 posiłki, 10 zł za 3 posiłki i 1 zł za każdą godzinę pobytu poza realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego. W celu uzyskania informacji o wysokości opłaty należy skontaktować się z Intendentem przedszkola.

 ZARZĄDZENIE

 KARTA ZAPISU

 

Konkurs Recytatorski " Polscy Poeci Dzieciom"2023

W dniu 08.05. 2023 r. w naszym przedszkolu przeprowadzony został konkurs recytatorski  „Polscy Poeci Dzieciom ". Celem konkursu było: przybliżenie dzieciom twórczości polskich poetów , rozwijanie zdolności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz oswojenie przedszkolaków przed szerszą publicznością. Chętne do udziału w konkursie dzieci przygotowywały się do niego pod okiem swoich rodziców. Do konkursu recytatorskiego przystąpiło 19 przedszkolaków. Konkurs przygotowały nauczycielki: Pani Magdalena Wiśniowska oraz  Pani Urszula Morydz. Uroczystość rozpoczęto od przedstawienia krótkiej inscenizacji wokalnej utworu Jana Brzechwy pt. "Kwoka" .  Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały dyplomy, książki oraz drobne upominki. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu,  przedszkolakom za piękne występy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Projekt - Bezpieczny (NIE) DUŻY! 2023

28 kwiecień - Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy oraz Międzynarodowy Dzień Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych. To właśnie w ten dzień już po raz drugi dwie najstarsze grupy z naszego Przedszkola wzięły udział w Projekcie „Bezpieczny (Nie) Duży”. Celem projektu było uświadomienie dzieciom potrzeby stosowania się do różnych zasad bezpieczeństwa w tym zasad obowiązujących w miejscu pracy, szerzenie wiedzy na temat przeciwdziałania wypadkom w pracy oraz pobudzenie do refleksji dorosłych osób z otoczenia dziecka na potrzebę zachowania bezpieczeństwa przy pracy. Promyczki i Motylki na ten dzień przyniosły do przedszkola kamizelki odblaskowe, kaski, ochronne okulary, nauszniki itd. Dzięki tym przedmiotom zajęcia były ciekawsze i interesujące, a dzieci dowiedziały się jak ważna w pracy jest odzież ochronna oraz znajomość przepisów BHP. Zdjęcia z przeprowadzonych zajęć oraz uzupełnione przez Rodziców anonimowe testy bezpieczeństwa, zostały przesłane na konkurs.

Popołudniowe spotkanie z bajką

4 maja grupę „Motylków” odwiedzili, wraz z mamą, starsi koledzy z klasy pierwszej: Tymon i Maks. Chłopcy przeczytali dzieciom kilka opowiadań w ramach „popołudniowych spotkań z bajką”. Koledzy podarowali przedszkolakom kilka swoich książek oraz fajne gry i układanki. Za obdarowanie nas wspaniałymi prezentami bardzo dziękujemy. Grupę „Słoneczek” odwiedziło z kolei starsze rodzeństwo naszych przedszkolaków. Bartek i Bartosz również przeczytali swoim młodszym kolegom kilka znanych baśni. Zarówno dla naszych przedszkolaków, jak i starszych kolegów ze szkoły, było to miłe popołudnie, pełne uśmiechu, wspólnej zabawy i wspomnień.

Wizyta przedszkolaków w bibliotece

Dzieci z grupy "Iskierek", "Słoneczek" i ,"Gwiazdeczek" odwiedziły Bibliotekę w Szkole Podstawowej w Żegocinie, gdzie czekała na nas Pani Dyrektor Anna Rogala i Pani Anna Maurer. Przedszkolaki dowiedziały się od Pani Ani, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.