Wakacje 2019

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice
Życzymy, aby nadchodzące wakacje, były radosne, ciekawe, słoneczne, a przede wszystkim bezpieczne, by sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc i zawieraniu nowych przyjaźni.
Niech będą czasem zasłużonego odpoczynku, byśmy wszyscy mogli nabrać sił, zapału do pracy i wesołych zabaw w przedszkolu.

Pożegnania nadszedł czas...2019

19 czerwca w przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci 7-letnich. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Urszula Wiśniowska , która podziękowała rodzicom za całoroczną współpracę wręczając pamiątkowe dyplomy. Część artystyczną rozpoczęły młodsze przedszkolaki. Pożegnały swoich starszych kolegów i koleżanki życząc im udanych i wesołych wakacji Następnie najstarsze przedszkolaki dziękowały  wszystkim pracownikom za opiekę, przekazaną wiedzę oraz umiejętności, jakie nabyły podczas pobytu w przedszkolu. W kolejnej  części artystycznej absolwenci przedstawili krótki program w języku angielskim przygotowany z Panią Paulinę Odroniec. Na zakończenie, dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne, zatańczyły do kilku utworów przygotowanych przez swoich nauczycieli tańca. Następnie  Pani Dyrektor wraz z wychowawczyniami i Przedstawicielkami Rady Rodziców wręczyły przyszłym pierwszoklasistom dyplomy ukończenia przedszkola, nagrody książkowe oraz upominki przygotowane przez Radę Rodziców. W imieniu wszystkich rodziców Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Rogala- Dziedzic podziękowała wszystkim pracownikom przedszkola za całoroczny trud. Serdecznie dziękujemy rodzicom za współpracę, a naszym drogim absolwentom życzymy wielu sukcesów w nauce i miłych wakacji.

Występy na festiwalu " Beskidzkie Rytmy i Smaki"

W ostatnią niedzielę czerwca 2019 roku zawitał do Żegociny Festiwal „Beskidzkie Rytmy i Smaki”, organizowany przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego oraz Wójta Gminy Żegocina i Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie. Impreza rozpoczęła się punktualnie o 15:00. Na scenie wystąpili zaproszeni Rodzice z naszego przedszkola, którzy w inscenizacji
„Rzepki” J. Tuwima, dali popis wspaniałej gry aktorskiej. Obok Rodziców zagrali również przyjaciele naszego przedszkola, którzy fantastycznie się bawili odgrywając role. Zaraz po Rodzicach wystąpiły, zdobywając gromkie brawa, „Roztańczone Przedszkolaki”: Motylki przygotowane przez Panią Dominikę Adamczyk- Krawczyk oraz Promyczki pod opieką Pani Moniki Badyla. Dziękujemy Rodzicom, przyjaciołom przedszkola oraz przedszkolakom za zaangażowanie, poświęcony czas oraz wspaniały występ w to niedzielne, upalne popołudnie.

Film przedstawienie "Rzepka"

Przedstawienie pt.:"Rzepka" w wykonaniu rodziców dzieci
z Publicznego Przedszkola w Żegocinie - kliknij na obraz

Tutniej Sportowy przedszkolaków

17 czerwca na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Żegocinie odbył się  Turniej Sportowy. Najstarsze grupy „Motylki” , „Promyczki” oraz „Tygryski” z Przedszkola Publicznego z Łąkty Górnej wzięły udział w konkurencjach przygotowanych przez nauczycielki z Przedszkola w Żegocinie. Impreza rozpoczęła  się od zabawy tanecznej oraz ustalenia wspólnego hasła , które brzmiało : Hip Hip Hura – zabawa na sto dwa!. Dzieci zapoznały się z zasadami fair play panującymi podczas zawodów. Wszystkie trzy drużyny brały udział w sześciu konkurencjach, na refleks, szybkość, zwinność oraz na precyzję. Tu nie było przegranych. Każdy uczestnik dostał medal oraz każda grupa zabrała ze sobą dyplom i nagrodę. Na koniec na wszystkie dzieci  oraz Panie czekał poczęstunek w sali przedszkola.

„Motylki” w XIII Gminnym Rajdzie Przedszkolaka

12 czerwca „Motylki” brały udział w  XIII Gminnym Rajdzie  Przedszkolaka organizowanym  przez Oddział Przedszkolny w Rozdzielu.  Dzieci z Bacówki powędrowały  na szczyt Kamionna. Piękna pogoda pozwoliła przedszkolakom podziwiać piękne górskie widoki. „Motylki” z dużym zaciekawieniem słuchały ciekawostek na temat przyrody, które opowiadał Przewodnik Beskidzki Pan Jarosław Orzeł. Po powrocie  na wszystkich czekały kiełbaski oraz mnóstwo innych smakołyków. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach z animatorami  integrując się z przedszkolakami z całej gminy. Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Zmęczeni ale zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do przedszkola.

"Iskierki" na Placu Nivea i w Lodziarni Mikro

Dnia 11 czerwca grupa Iskierek wybrała się na Plac Nivea w Żegocinie. Dzieci zjeżdżały na zjeżdżalni, bawiły się w piaski. Huśtały się na huśtawkach, było wiele radości a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Po zabawie zajadały się smakołykami odpoczywając na kocyku. Następnie Iskierki odwiedziły żegocińską lodziarnię Mikro, gdzie czekał na nas Gniewko- kolega z grupy- wraz ze swoimi Rodzicami, którzy oprowadzili nas po lodziarni. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tym , jak powstają lody. Zobaczyliśmy sprzęty, w których powstają zwiastujące lato lody. Na koniec każdy zajadał się pysznymi lodami. Rodzicom Gniewka bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie do lodziarni.

Motylki i Promyczki z wizytą w Szkole Podstawowej w Żegocinie

Grupa  "Motyki"  oraz " Promyczki"  po raz kolejny w tym roku odwiedzili szkołę. Dzieci tym razem miały możliwość poznać Panią Anię Rogala i uczniów klasy III,a także oglądnąć klasy w których będą uczyć się od września. Pani Renata Zelek oprowadziła przedszkolaki po wszystkich ważnych miejscach szkoły. Dzieci widziały: sklepik szkolny, jadalnie, sale gimnastyczną,  szatnie  oraz bibliotekę. Każdy przedszkolak miał możliwość usiąść w ławce i oglądnąć zeszyt starszego kolegi. Na koniec miłego spotkania każdy otrzymał coś słodkiego . Przedszkolaki zgodnie uznały, że szkoła jest super!!!