NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

Drodzy Rodzice prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacjami dotyczącymi              Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Informacja o spisie.

 

 

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

Dyrektor Przedszkola Publicznego w Żegocinie informuje, że zapisy dzieci do Przedszkola na rok szkolny 2021/2022 odbędą się w dniach od 22 lutego 2021r. do 26 marca 2021r.

Dla chętnych kandydatów do przedszkola proszę o wypełnienie wniosku wraz z załącznikami. /Dokumenty będą dostępne od 16 lutego 2021r./

Wypełnione dokumenty można przesłać elektronicznie na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., lub dostarczyć w formie papierowej do przedszkola.  

Szczegółowe kryteria rekrutacji zawarte są w Regulaminie Rekrutacji, który znajduje się w zakładce „O Przedszkolu”.

Zapraszamy

Do pobrania:

Wniosek

Oświadczenie 1

Oświadczenie 2

Oświadczenie 3

Dzień Świętego Walentego

Walentynki  to okazja do okazywania sobie uczuć, to dzień, w którym obdarowujemy się prezencikiem, kartką czy liścikiem. W naszym Przedszkolu też świętowaliśmy. Aby dowiedzieć się skąd wzięła się tradycja obchodzenia Walentynek najpierw dzieci zapoznały się z legendą o św. Walentym, a następnie wykonały  piękne kartki walentynkowe. Najważniejsze, że nie zabrakło uśmiechu, bo przecież o to  najbardziej nam chodziło. Ten dzień bardzo się podobał przedszkolakom - szkoda, że tylko raz w roku. Wszystkim życzymy dużo miłości!

Ogólnopolski Program Edukacyjny " Czyściochowe Przedszkole"

Przedszkole Publiczne w Żegocinie przystąpiło do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego " Czyściochowe Przedszkole". Celem programu jest wspieranie i kształtowanie samodzielności higienicznej dzieci i edukacji na temat budowania odporności organizmu.  Obdarowane, w tym  roku, zostały 3 grupy przedszkolne.Dzieci dostaną do swoich domów " Dzienniczki higieny" z naklejkami edukacyjnymi, gdzie będą mogły dokumentować swoje pro zdrowotne poczynania.  Przedszkolaki  zapoznają się z tym jak prawidłowo dbać o higienę nosa, jamy ustnej, myć ręce, korzystać  z toalety, kąpieli  czy jak ochronić  skórę. W przedszkolu będą odbywać się również zajęcia związane z tą tematyką.

 

Bal karnawałowy 2021

11 lutego w " Tłusty czwartek",  odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Dzieci były przebrane za bohaterów znanych bajek czy filmów. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, piękne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków... i wiele innych ciekawych postaci. Każda grupa miała pięknie ustrojoną salę, balonami i serpentynami. Dzieci  bawiły się wesoło podczas pląsów i tańców przeplatanych licznymi konkursami z słodkimi nagrodami. Jak to na balach bywa, w każdej grupie zostali wybrani Król i Królowa Balu.  Na koniec na wszystkie dzieci czekał pyszny poczęstunek, który bardzo smakował małym przebierańcom. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Mali kucharze- przedszkolaki

Zimą  dzieci uczą się jak przygotować zdrowy, pełny witamin posiłek czy przekąskę. Dlatego też, wszystkie grupy przedszkolne   pod czujnym okiem swoich wychowawców przygotowały  wspaniałe przekąski. Przedszkolaki upiekły pyszne babeczki, pizze oraz  zrobiły kolorowy deser z  galaretką i owocami.  Dzieci doskonale radziły sobie z krojeniem owoców, przygotowaniem odpowiednich  składników, jak również pamiętały o zasadach higieny podczas wykonywania potrawy. Przygotowane przekąski i desery  bardzo smakowały  wszystkim. Przedszkolaki  to naprawdę mali, wspaniali kucharze!

Teatrzyk kukiełkowy " Trzy małe świnki"

W dniu 09.02.2021 grupa Iskierek i Słoneczek miała możliwość obejrzeć teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez wychowawcę pt. "Trzy małe świnki". Dzięki temu dzieci mogły bliżej poznać historię bohaterów bajki oraz zrozumieć do czego może doprowadzić lenistwo. Dzięki przygotowanym rekwizytom (słoma, deski, cegła) łatwiej było im zrozumieć trwałość i wytrzymałość materiałów z których zbudowano domy.