Występ magika w przedszkolu

Dnia 30.09.2022r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość. Prawdziwy iluzjonista ,wystąpił ze swoim magicznym programem i zabrał przedszkolaków do świata magii. Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, biorąc aktywny udział w przedstawieniu. Uczyły się tajemniczych zaklęć, odważni ochotnicy pomagali mistrzowi w jego pokazie a niektóre z dzieci same czarowały. Wszystkim bardzo podobały się niesamowite sztuczki. Tajemniczy świat magii dostarczył wszystkim sporo emocji, satysfakcji, oraz humoru i radości. Przez całe przedstawienie na małych buziach  widzów malował się uśmiech po czym  można stwierdzić, że występ był  bardzo udany. Panowała fantastyczna atmosfera a wszyscy świetnie się bawili, ależ było cudownie, magicznie i tajemniczo...

Dzień Głośnego Czytania

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnie, pamięć oraz poszerzają słownictwo a przede wszystkim pozwalają przeżyć wspaniałe emocje. Ogólnopolski Dzień
Głośnego Czytania był motywem przewodnim naszego dzisiejszego
spotkania z książeczką w grupie Iskierek, Słoneczek i Gwiazdeczek. W roli czytającej wystąpiła Pani Kinga Surma, mama Mikołaja, Marcela i Antosi która przyjęła zaproszenie by odwiedzić nasze przedszkole i przeczytać dzieciom bajeczkę.
Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanej bajeczki a historia wzbudziła duże zainteresowanie. Na zakończenie wręczono Pani Kindze drobny upominek w ramach podziękowania. To była również dobra okazją
do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z rodzicami,
dziadkami. Święta takie warto obchodzić w przedszkolu każdego
dnia. Mamy nadzieje, że takich okazji w tym roku będzie o wiele
więcej.

IX Gminny Piknik Przedszkolaka

27 września Motylki uczestniczyły w IX Gminnym Pikniku Przedszkolaka pod hasłem:„Jesienne spotkanie” organizowanym przez Odział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Bytomsku. Piknik rozpoczął się od spaceru leśnymi dróżkami w kierunku domku myśliwskiego w Łąkcie Górnej. Dzieci w obecności panów leśników, poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznawały różnorodność szaty roślinnej lasu. Z zachwytem wysłuchiwały różne ciekawostki o lesie. Utrwaliły prawidłowe zachowania i zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Po przyjściu do celu podróży na wszystkich czekał poczęstunek - ciepłe kiełbaski z herbatką i ciasteczka. Nie zabrakło też mnóstwa różnych atrakcji: dmuchany zamek, tatuaże, zumba, duże bańki mydlane i kolorowe warkoczyki. Na zakończenie każda grupa otrzymała słodki upominek oraz klocki. Wszystkie dzieci wróciły do przedszkola bardzo zadowolone. Dziękujemy za mile spędzony czas.

Wizyta Pani Policjantki 2022

Od 16 do 22 września obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności. W ramach tej akcji nasze przedszkole odwiedziły Panie: policjantka Pani Sylwia Skowronek- sierżant sztabowy z komisariatu Policji z Trzciany oraz  Pani Kamila Mirowska  z CKSiT z Żegociny. Pani sierżant opowiedziała dzieciom w bardzo ciekawy sposób o swojej pracy oraz zadawała dzieciom pytania dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Przyznała,  iż dzieci posiadają bardzo dużą wiedze o tym jak bezpiecznie przechodzić przez pasy, znają znaki drogowe oraz numery alarmowe. Motylki wyrecytowały wiersz miłemu gościowi oraz wręczyły jesienny prezent oraz piękne obrazki, które same wykonały. Pani Kamila wręczyła przedszkolakom upominki za które serdecznie dziękujemy. To był dzień pełen wrażeń.

Popołudniowe Spotkanie z Książką

W związku z realizacją rocznego planu pracy pt: „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem”, którego celem jest rozbudzanie u dzieci zainteresowania książką i literaturą dziecięcą, w poniedziałek 19 września gościliśmy w przedszkolu podopieczną wraz z opiekunem ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Żegocinie.  W piękny i artystyczny sposób panie zademonstrowały dzieciom kilka wybranych wierszy Jana Brzechwy. Spotkania będą miały charakter cykliczny.

Do udziału w popołudniowym czytaniu bajek dla dzieci zachęcamy również wszystkich rodziców.  Miło nam będzie gościć Państwa w naszym przedszkolu, a dzieci z pewnością będą zachwycone, widząc swoich Rodziców czytających rówieśnikom ulubione bajeczki.

Dzień Przedszkolaka 2022

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to znakomita okazja do zabawy dla
wszystkich przedszkolaków. W naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto we wtorek - 20 września. W tym dniu było bardzo wesoło. Dzieciaki w każdej grupie świetnie się bawiły, były tańce, konkursy, gry zespołowe oraz słodkie upominki. Każda grupa złożyła uroczystą przysięgę oraz wykonała wspólną pracę plastyczną.

Wszystkie grupy z okazji Święta Przedszkolaka otrzymały również nowe zabawki. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji poczęstunku dla dzieci a Przedszkolakom życzymy dużo zdrowia, radości, uśmiechu i wspaniałych zabaw w towarzystwie koleżanek i kolegów. 

Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2022

W piątek 16 września zorganizowano kolejną, bo już 29  edycję akcji „Sprzątanie świata”. Włączyło się do niej również nasze przedszkole. Dzieci z najstarszych grup, a wiec „Motylki” i „Promyczki”, pod opieką swoich pań, posprzątały boisko szkolne i teren wokół niego. Przecież o wiele przyjemniej bawić się i grać, gdy wokół jest po prostu czysto.

Organizator ogólnopolskiej edycji – Fundacja Nasza Ziemia- informuje, że każda zarejestrowana akcja przeprowadzona od 22 kwietnia 2022r. do Wielkiego Finału (16-18 września), zostanie zapisana do oficjalnego wyniku 29 Akcji  Sprzątanie Świata – Polska.

Ja- bezpieczny przedszkolak

We wrześniu  odbyły się zajęcia o bezpieczeństwie na drodze. Przedszkolaki przypomniały  sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez ulicę na przejściu dla pieszych, pamiętając o 5 zasadach: zatrzymaj się przed przejściem, spójrz w lewo, spójrz w prawo, spójrz w lewo, jeśli nic nie jedzie, przejdź spokojnie na drugą stronę. Podczas zabaw w grupie dzieci poznały niektóre znaki drogowe. Dzieci wraz z opiekunami udały się na spacer na najbliższe skrzyżowanie. Podczas wycieczki rozglądaliśmy się uważnie, szukaliśmy poznanych na zajęciach znaków.  Przedszkolaki zapoznawały się z wyglądem i znaczeniem kilku ważnych znaków drogowych. Na spacerze przedszkolaki utrwalały poprawny i bezpieczny sposób przechodzenia przez jezdnię w miejscu gdzie są pasy. Dzieci zwróciły szczególną uwagę na sposób oznakowania przejścia dla pieszych, obserwowały zachowanie pieszych i pojazdów oraz przechodziły na drugą stronę ulicy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa.

Pierwsze dni w przedszkolu- 2022

 Pełni radości i energii wróciliśmy po wakacjach do naszego przedszkola. Czekało tam na nas wiele nowych pomysłów i przygód, by wspólnie poprzez zabawę rozpocząć naszą naukę.   Dla niektórych przedszkolaków ten czas był szczególnie ważny, gdyż zawitali do nas po raz pierwszy.  Dzieci  z wszystkich grup miło spędzali wspólnie czas. Nie tylko poznawaliśmy nowe otoczenie, swoja salę czy plac zabaw ale też nawiązywały się pierwsze znajomości i przyjaźnie. Bawiliśmy się z innymi, uczestniczyliśmy w zajęciach organizowanych przez nasze panie, tańczyliśmy , malowaliśmy, co pozwoliło przełamać nam pierwsze lody. Piękna, wrześniowa aura pozwoliła nam na mnóstwo spacerów i zabaw w naszym ogrodzie przedszkolnym. Uczyliśmy się samodzielności podczas wielu czynnościach wykonywanych w ciągu dnia w przedszkolu. Życzliwa atmosfera  sprawiła, że dzieci traktują przedszkole jak drugi dom; miejsce bezpieczne, pełne rówieśników, do którego chętnie przychodzą.