Lody- niespodzianka dla przedszkolaków

Serdecznie dziękujemy  właścicielom żegocińskiej  lodziarni "Mikro", mamie Gniewka, Pani Agnieszce Prusak za wspaniałą ucztę lodową dla wszystkich przedszkolaków.          

Dzień Dziecka 2021

1 czerwca to najradośniejsze i najweselsze święto ze wszystkich świąt w roku. Dzień ten należy do wszystkich dzieci, zarówno tych najmłodszych, ale nawet tych „wyrośniętych” bo przecież każdy z nas tak naprawdę w głębi serca jest jeszcze dzieckiem. W naszym przedszkolu ten dzień obchodziliśmy niezwykle hucznie. Od samego rana panowała radosna atmosfera.

Ten dzień już od rana zapowiadał się " wyjątkowy". Pogoda tego dnia witała wszystkie dzieci ciepłymi promykami słońca. Świętowanie rozpoczęło się od życzeń Pani Dyrektor dla wszystkich przedszkolaków. Zaraz po śniadaniu mogliśmy  udać się na plac przedszkolny, gdzie czekały na dzieci przygotowane niespodzianki.  Animacja, tańce, zabawa w „Podchody”, ogromne bańki mydlane, to tylko niektóre z zabaw jakie sprawiły, że na twarzach dzieci gościł uśmiech. 

Dmuchana zjeżdżalnia, i ta duża  jak i ta troszkę mniejsza, cieszyły się wśród przedszkolaków ogromnym zainteresowaniem i też nie miały żadnej „przerwy”. Wielką niespodzianką dla przedszkolaków było pojawienie się Myszki Mini, która brała udział we wszystkich zabawach z dziećmi. Dzieci zostały obdarowane balonikami z helem, które jako „ marzenia” wszystkich odleciały w niebo. Pani Dyrektor obdarowała każdą grupę przedszkolaków prezentami. Zabawki dzieci mogły obejrzeć na Sali. Obdarowane dzieci wróciły do przedszkola. Tam również czekało wiele niespodzianek. Dzieci zasiadły do stolików by zajadać  się pysznymi kiełbaskami.

W salach czekały na nich dalsze wspaniałości. W jednej wata cukrowa, uwielbiana przez dzieci, a w drugiej, kolejna atrakcja „Foto budka”, gdzie cała sala „przebierańców” świetnie się bawiła. To był naprawdę wspaniały dzień!

 Chcielibyśmy, bardzo serdecznie podziękować osobom, które zaangażowały się i zadbały o to, aby ten dzień był dla naszych przedszkolaków wyjątkowy. Bardzo serdecznie dziękujemy:  

–Pani Agnieszce Rogala- Dziedzic, Katarzynie Burczak i Kamili Mirowskiej oraz wszystkim Rodzicom za „dmuchane zamki” i wszelką pomoc

- Pani Barbarze Janiczek, za wcielenie się w postać Myszki Mini

– Firmie „ Pykuś” Urszuli i Pawłowi Ptaszkom, za służenie pomocą w  wyborze zabawek dla naszych przedszkolaków, atrakcyjne rabaty, upominki oraz fantastyczne balony z helem:)

– Wszystkim, którzy zadbali o to, aby Dzień Dziecka był dla naszych przedszkolaków wyjątkowy, radosny i szczęśliwy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z " Foto budki", link poniżej:

https://drive.google.com/file/d/19gqoWE_CqlyLegOtWg7ziRLcMX2nk-uE/view?usp=sharing

Dyżur wakacyjny 2021

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 0050.367.2021.Z Wójta Gminy Żegocina z dnia 24 maja 2021 r. w sprawie ustalenia terminów przerw w funkcjonowaniu przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Żegocina

Przedszkole Publiczne w Żegocinie zapewnia dzieciom zajęcia opiekuńcze w terminie:

od 01 lipca do 14 lipca 2021 r.

Na dyżur wakacyjny do przedszkola przyjmowane są dzieci obojga pracujących rodziców/opiekunów prawnych, które obecnie uczęszczają do  Przedszkola Publicznego w Żegocinie.

Zgłoszenia dziecka do udziału w zajęciach opiekuńczych należy dokonać poprzez wypełnienie karty zgłoszenia  wraz z oświadczeniem i złożenie w Przedszkolu w terminie  do 18 czerwca 2021r. do godz. 15.00

ZARZĄDZENIE

KARTA ZGŁOSZENIA

OŚWIADCZENIE

Mamo, tato składam Wam życzenia!

                                                          "Kochani - Mamo i Tato:

za życie, za trud i poświęcenie,

za noce nieprzespane,wysiłek i zmęczenie,

My dzieci serdecznie Wam dziękujemy

i z całego serca wdzięczność obiecujemy."

Drogim Rodzicom składamy serdeczne życzenia w tym wyjątkowym dniu. Miłości, radości i samych pięknych chwil w otoczeniu najbliższych, kochanych osób.

Życzenia składają Dyrektor, grono pedagogiczne oraz pracownicy Przedszkola Publicznego w Żegocinie.

 

Konkurs " Wybitni Polacy"

10 maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczny " Wybitni Polacy". W galerii prac konkursowych pojawiły się takie postacie jak : Jan Paweł II, Maria Skłodowska- Curie, Adam Małysz, Józef Piłsudski, Siostra Faustyna Kowalska czy Mikołaj Kopernik. Uczestnikom dziękujemy i gratulujemy talentu.

Flagi dla przedszkolaków

W czwartek 29 kwietnia, w związku ze zbliżającą się 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz z Dniem Flagi, Wójt Gminy Żegocina Wojciech Wrona oraz Dyrektor CKSiT w Żegocinie Kamila Mirowska przekazali przedszkolakom z  Żegociny biało- czerwone chorągiewki. Dzieci wykazały się  bogatą wiedzą o ważnych dla wszystkich Polaków majowych uroczystościach, odpowiadając na pytania gościa. Pan Wójt zachęcał by wszyscy w te dni, wywiesili w swoich domach biało-czerwoną flagę.

"Polak mały"- tydzień patriotyczny w przedszkolu

Święto Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych. Nasze przedszkolaki przez cały tydzień przygotowywały się do tych ważnych wydarzeń. W tym roku obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W przedszkolu nie zabrakło biało - czerwonych flag oraz odśpiewania hymnu.
Był to czas na przypomnienie dzieciom historii państwa polskiego, rozmowy na temat symboli narodowych; flagi, godła, hymnu. Z tej okazji każda grupa ozdobiła także tablice pracami plastycznymi. Ten tydzień był dla przedszkolaków lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

Światowy Dzień Książki

23 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu  Światowy  Dzień Książki .To idealny moment, aby porozmawiać z dziećmi o MAGICZNEJ MOCY BAJEK!. Bajki od zawsze były sposobem na przekazywanie dzieciom wiedzy i zasad moralnych. Pomagają także najmłodszym poznawać i nazywać własne emocje, są nośnikami ważnych uniwersalnych wartości moralnych. Bez wątpienia książka jest drogowskazem świata wartości, podstawą, fundamentem i punktem wyjścia do rozmów o wartościach. Przedszkolaki  w ramach zajęć dowiedziały się o tym jak powstaje papier, jak powstają   książki oraz jak należy o nie dbać. Mogły obejrzeć wystawkę książeczek w przedszkolu tych bardzo starych jak i nowoczesnych.  Dokonywały ich klasyfikacji, brały udział w wielu  przygotowanych zabawach oraz wykonały zakładki do książek. Obcowanie z książka
w przedszkolu nie jest nam obce , ponieważ codziennie czytając poznajemy przygody wielu bohaterów opowiadań, bajek czy baśni. To  min. dzięki  temu  nasze  przedszkolaki maja szanse wyrosnąć na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

Akcja ekologiczna " Dbam o moją Ojczyznę"

 22 kwietnia  w Światowy Dzień Ziemi, w naszym przedszkolu odbyła się akcja ekologiczna " Dbam o moją Ojczyznę". To ważne by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko. Dzieci z wszystkich  grup z chęcią i radością przyłączyły się do akcji i wraz z nauczycielkami wyruszyły na wielkie porządkowanie ogrodu i terenu wokół przedszkola. Wszyscy uczestnicy otrzymali plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki. Dzieci dowiedziały się, również  na zajęciach jak należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze i woda. Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

Wyniki rekrutacji na rok szkolny 2021/2022

Wyniki rekrutacji do Przedszkola Publicznego w Żegocinie na rok szkolny 2021/2022 zostaną podane do publicznej wiadomości w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych w dniu 12 kwietnia 2021r.

Listy zostaną wywieszone na drzwiach przedszkola.  

Warunkiem przyjęcia dziecka zakwalifikowanego do przedszkola jest złożenie przez Rodzica pisemnego POTWIERDZENIA WOLI uczęszczania dziecka do przedszkola.

Wypełniony druk należy złożyć w terminie od 12.04.2021r. do 22.04.2021r. w formie elektronicznej na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub w formie papierowej w przedszkolu w godz. od 7.00 do 16.00.

Niezłożenie pisemnego POTWIERDZENIA WOLI w wyżej wymienionym terminie równoznaczne jest z rezygnacją z miejsca w naszym przedszkolu.

Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostanie wywieszona 23 kwietnia 2021r.

Do pobrania:

Potwierdzenie woli