Wesołego Alleluja!!!


 

Niech Chrystus Zmartwychwstały
przyniesie  wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju, szczęścia…Świąt  Wielkanocnych w atmosferze radości   i pokoju życzy

Dyrektor, grono pedagogiczne oraz pracownicy Przedszkola Publicznego w Żegocinie

 

"Cała Polska czyta dzieciom"

Czytanie książek dzieciom ma niezwykły wpływ na ich rozwój umysłowy, psychiczny i emocjonalny, dlatego w naszym przedszkolu szczególnie promujemy czytelnictwo i zachęcamy rodziców, aby jak najczęściej czytali swoim pociechom. Naukowcy potwierdzają, że głośna lektura: poszerza horyzonty poznawcze, wzbogaca słownictwo, rozwija myślenie i pobudza wyobraźnię, stymuluje umysł, ćwiczy pamięć i koncentrację oraz wpływa na rozwój inteligencji emocjonalnej. Dziękujemy Drogim Rodzicom którzy  aktywnie uczestniczyli w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Rozstrzygnięcie konkursu na kartkę wielkanocną

Z ogromną przyjemnością dzisiejszego dnia 12 kwietnia Pani Ewa Paprota i Pani Dyrektor Urszula Wiśniowska wręczały nagrody dzieciom biorącym udział w konkursie organizowanym przez nasze przedszkole  " Najpiękniejsza kartka wielkanocna". Dzieci  samodzielnie, ale też z pomocą dorosłych osób oraz rodzeństwa wykonały piękne wielkanocne kartki. Wszyscy uczestnicy konkursu, a było ich blisko 50, zostali nagrodzeni. Zwycięzcom gratulujemy!!!

Warsztaty Wielkanocnej Palmy w CKSiT

10 oraz12 kwietnia wszystkie grupy z naszego przedszkola udały się do CKSiT w Żegocinie na zaproszenie pani dyrektor Moniki Książka – Leśniak na warsztaty „Wielkanocna Palma”. Pani Ania Gawłowicz zapoznała dzieci z tradycją wykonywania palm oraz sposobami jej wykonania. Na warsztatach panowała miła, radosna atmosfera świąteczna. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich pokazały dzieciom jak robi się kwiaty z krepiny. Każda z grup wykonała wspólnie palmę, którą na pewno będzie można oglądać w Niedzielę Palmową w żegocińskim kościele. Po ciężkiej , ale owocnej pracy na dzieci czekała niespodzianka – kino. Przedszkolaki oglądały bajkę pt: „Zając Max ratuje Wielkanoc”.

Wyniki rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

     5 kwietnia 2019r., na tablicy ogłoszeń dla rodziców w budynku przedszkola zostaną umieszczone listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola na rok szkolny 2019/2020.

     / To nie będą listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych/.

Warunkiem przyjęcia dziecka zakwalifikowanego do przedszkola
jest złożenie przez Rodzica pisemnego POTWIERDZENIA WOLI UCZĘSZCZANIA DO NASZEGO PRZEDSZKOLA.

Wypełniony druk należy złożyć w terminie od 08.04.2019r. do 12.04.2019r.

Niezłożenie pisemnego POTWIERDZENIA WOLI w wyżej wymienionym terminie równoznaczne jest z rezygnacją z miejsca w naszym przedszkolu.

W terminie od 16.04.2019r. do 30.04.2019r. rodzic /opiekun prawny kandydata zobowiązany jest do podpisania umowy z dyrektorem przedszkola.

(niepodpisanie umowy w wyznaczonym terminie jest równoznaczne z rezygnacją rodzica/prawnego opiekuna z miejsca w przedszkolu).

Do pobrania:

Potwierdzenie woli

Umowa

"Pyza na polskich dróżkach"

03 kwietnia „Promyczki" oraz „Motylki" wybrały się do Teatru Ludowego w Krakowie na spektakl pt. „Pyza na polskich dróżkach”. Widowisko oparte na poemacie Hanny Januszewskiej i ludowych piosenkach, pochodzących z różnych regionów kraju, było  barwną, roztańczoną i rozśpiewaną lekcją polskiej geografii, historii i przyrody.  To wędrówki rezolutnej, tryskającej dobrym humorem Pyzy, która uciekła ze stolnicy, żeby wędrować po Polsce. Dzięki jej fascynującym przygodom  mali widzowie mogli podziwiać piękno ojczystego krajobrazu, poznać wybrane regiony Polski, tradycje, zwyczaje oraz sztukę ludową.

Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę i wywołały na twarzach naszych przedszkolaków prawdziwy zachwyt.

Udział w rekolekcjach Motylków i Promyczków.

02 kwietnia grupa Motylków i  Promyczków  uczestniczyła w rekolekcjach. Miejscem spotkania była sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Żegocinie. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały nauk rekolekcyjnych , jak również brały udział w zabawach ruchowych ze śpiewem. Z uśmiechem na ustach i ,,ważnymi przemyśleniami w głowach'' przedszkolaki powrócili do przedszkola.

" Motylki" i "Promyczki" w banku

Dnia 28 marca Krakowski  Bank Spółdzielczy Filia  w Żegocinie gościł grupy Motylków oraz Promyczków. Dzieci dowiedziały się jak to się dzieje, że gotówka może być podejmowana z bankomatu lub kasy. Przedszkolaki zapoznały się z historią pieniądza oraz ideą oszczędzania. Dużym zainteresowaniem cieszyło się liczenie pieniędzy w liczarkach. Dzieci podziękowały za otrzymane od pracowników banku gadżety.  Dziękujemy pani Monice Matras za zaproszenie nas do banku.

Następnie dzieci udały się do drugiego banku w Żegocinie a mianowicie do Banku Spółdzielczego Rzemiosła. Tam  dzieci mogły zobaczyć i dotknąć różne waluty np. euro, dolara czy funta brytyjskiego. Później udały się do bankomatu by razem z panią Moniką Mroczek, pracownikiem banku,  wypłacić „ kilka groszy” :). Na zakończenie spotkania dzieci  otrzymały od pracowników banku pamiątkowe gadżety oraz słodycze.                                                                                                                                  Dziękujemy pani Monice Mroczek za zaproszenie nas do banku.

Nasze Przedszkole odwiedzili Ratownicy Medyczni

25 marca odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z ratownikami medycznymi. Na samym początku Ratownicy pokazali dzieciom jak wygląda strój, w którym pracują na co dzień, wyjaśnili również na czym polega ich praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.
Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci mogły również zobaczyć wnętrze karetki pogotowia ratunkowego. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami”. Serdecznie dziękujemy Ratownikom  za przybycie do naszego przedszkola i wspaniałą i pouczającą lekcję pierwszej pomocy.

 

Przyszła Pani Wiosna!

W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku  obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. Nasze przedszkolaki przyszły do naszego przedszkola w kolorze Pani Wiosny zielonym . Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy- Marzannę wszystkie grupy uroczyście pożegnały w wesołym korowodzie. Dzieci głośnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!" próbowały wystraszyć zimę. Po powrocie na każdą z grup czekała niespodzianka, zagadki Pani Wiosny oraz zawody                 „ Tor przeszkód z Panią Wiosną pokonamy”. Na wszystkie dzieci czekał też plakat Pani Wiosny który pięknie ozdabiały motylkami i kwiatami oraz kolorowały. Tego dnia nawet śniadanie było pysznie zielone i bardzo dzieciom smakowało. Dzieci miło i ciekawie spędziły Pierwszy dzień Wiosny. Miejmy nadzieję, że naszym kochanym przedszkolakom udało się przepędzić zimową aurę a wiosna zagości w każdym małym serduszku .