Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Z okazji Święta Pluszowego Misia na naszych przedszkolaków czekało sporo atrakcji. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego misia – pluszaka. Zabawka ta towarzyszy przecież dzieciom od wielu lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i niezastąpiony. Wszystkie misie, będące szczególnymi gośćmi w przedszkolu, zostały uroczyście powitane, a dzieci obiecały stworzyć im szczególnie miłe warunki pobytu. Przedszkolaki poznały historię pluszowego misia, dowiedziały się czym się różni Przytulanka od tego prawdziwego misia,  a następnie wzięły udział w licznych muzycznych konkursach i zabawach. Szczególnym wyzwaniem był test pluszowego misia. Dzieci musiały spróbować misiowego przysmaku – miodku. Po pozytywnym przejściu testu wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy . Każdy przedszkolak mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w misiowej fotobudce. Dzieci uczyły dzisiaj misie literek, cyferek, uczyły je śpiewać i tańczyć, a po południu mogły się słodko do nich przytulić w czasie poobiedniego odpoczynku. To był zapewne miły i  szczególny dzień zarówno dla dzieci jak i dla ich przyjaciół.