Skąd się bierze prąd?

W ramach realizowanego programu „Poznajemy zawody”, 26 listopada odwiedziła nasze przedszkole Pani Agnieszka Rogala – Dziedzic. Nasz gość zabrał dzieci w niezwykły świat elektrowni gdzie króluje prąd . Przygotowała piękny pokaz multimedialny oraz powiedziała dzieciom skąd się bierze prąd i do czego służy. Szczególną uwagę zwróciła na niebezpieczeństwa związane z bezmyślnym kontaktem z urządzeniami elektrycznymi. Następnie zamieniła przedszkolną salę w mini elektrownię  i  dzięki doświadczeniom „wyczarowała” prawdziwy prąd, który zapalił małą żaróweczkę. Dzięki doświadczeniu z wodą i solą dzieci do wiedziały się co przewodzi prąd i zrozumiały jak niebezpieczna może być  kąpiel w morzu. Na zakończenie każde dziecko otrzymało odznakę bezpiecznego obchodzenia się z prądem.