Poznajemy zawód fizjoterapeuty

05 grudnia do naszego przedszkola zawitała Pani Natalia Juszczyk mama Maksymiliana z grupy " Promyczków" i opowiadała dzieciom, co to jest prawidłowa postawa ciała oraz jak należy ją ćwiczyć i wzmacniać. Fizjoterapeutka  razem ze swoim przyjacielem uroczą Sową pokazały dzieciom co zrobić gdy się skaleczą. Pani Natalia pokazała dzieciom jak wygląda kość dziecka, z czego jest zbudowana i co w diecie każdego małego człowieka powinno się znaleźć, by  kości były mocne i zdrowe. Dzieci dowiedziały się jak należy nosić plecak by ich kręgosłup był " prosty". Frajdą dla dzieci było ćwiczenie na dużej piłce, na której mogło poćwiczyć każde chętne dziecko. Każdy przedszkolak mógł również przymierzyć strój fizjoterapeuty. Pani Natalia na koniec rozdała dzieciom naklejki " Pomocnik Fizjoterapeuty". To było interesujące, pełne niespodzianek spotkanie, za które dziękujemy Pani Natalii.