Poznajemy zawód górnika

12 grudnia nasze przedszkole odwiedził górnik Pan Józef Furtak, który przybył do nas z samego Śląska. Pan Józef jest emerytowanym górnikiem, który wiele lat spędził pracując pod ziemią. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiadał jak wygląda kopalnia i życie w podziemnym mieście. Oprócz ciekawych kopalnianych opowieści Pan Józef zaprezentował dzieciom figurkę górnika wykonaną z grafitu, a także prawdziwą lampę, która wiele lat temu rozświetlała górnikom drogę w podziemnych korytarzach. Wiele radości dzieciom przysporzyła śląska gwara, a szczególnie śląski dowcip. Wizyta górnika była dla nas wyjątkowym i niecodziennym spotkaniem. Serdecznie dziękujemy Panu Józefowi Furtakowi dziadziusiowi naszego kolegi Jasia za przybycie do naszego przedszkola i wspaniałą prelekcję na temat tak trudniej i niebezpiecznej pracy.