Dzień Babci i Dziadka 2020- dzień drugi

23 stycznia kontynuowana była uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka w CKSiT w Żegocinie. Tym razem Kochane Babcie i Drogich Dziadków zaprosiły dzieci z grup „ Iskierek”, „Gwiazdeczek" i „Promyczków". Przybyłych Gości powitała Pani Dyrektor Urszula Wiśniowska, składając równocześnie najserdeczniejsze życzenia. Na scenie jako pierwsze wystąpiły Iskierki. Dzieci z tej grupy przygotowały program artystyczny pt. „Biesiada z Babcią i Dziadkiem przy herbatce”. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zatańczyły do znanych melodii biesiadnych tj. „Głęboka studzienka’’, „Szła dzieweczka do laseczka” oraz „O Marianno”. Następnie „Gwiazdeczki"  zabrały Babcię i Dziadka w podróż dookoła świata. Mili goście mieli okazję przeżyć niezwykłe chwile w różnych zakątkach świata, mogli zobaczyć wnuków przebranych za murzynków, pingwinki oraz krakowiaków. Na zakończenie Promyczki przedstawiły tradycyjne Jasełka z pięknym tańcem aniołów oraz  wiersze i piosenki. Obecny na uroczystości Wójt Gminy Żegocina Pan Wojciech Wrona, również złożył życzenia dostojnym gościom. Po gromkim sto lat dzieci wręczyły swoim kochanym dziadkom upominki. Przy kawie, herbacie i pysznym cieście przybyli Goście  dzielili się refleksjami i radością z udziału w uroczystości. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.