Legenda o Smoku Wawelskim- teatrzyk

We wtorek  20 października na  dzieci z każdej grupy przedszkolnej czekała mała niespodzianka. Pani Ewa Paprota i pani Monika Badyla przygotowały teatrzyk kukiełkowy „Legenda o Smoku Wawelskim”. 
Legenda, choć pewnie znana dzieciom, bardzo spodobała się widowni, gdyż została pokazana w trochę „odświeżony” sposób,  występował tam raper Dratewka i krakowianka. 
Kukiełki do teatrzyku nauczycielki przygotowały własnoręcznie, czym  zachwyciły dzieci i jednocześnie zachęciły do spróbowania zrobienia podobnych samemu. Dzieci wdały się również w  żywą dyskusję na temat ZMYSŁÓW- to temat przewodni naszych zajęć w przedszkolu. Odpowiadały na pytania Pań:  Z jakich zmysłów skorzystał Smok Wawelski w legendzie? Jak pachnie siarka, którą była wypełniona owca, podarunek od szewca dla smoka? Czy Dratewka miał dobry słuch? Dzieci znały na te pytania odpowiedź, co potwierdza fakt, że bajki i legendy uczą.