Witaj Pani Wiosno!

Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

W piątek 19 marca przedszkolaki z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane w ulubione  kolory Pani Wiosny na zielono i żółto.  Na wstępie dzieci zapoznały się z tradycją topienia Marzanny czyli żegnania Pani Zimy. Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęliśmy od odśpiewania piosenek wiosennych przygotowanych na tą okazję. Pani Wiosna zostawiła dla dzieci z każdej grupy przedszkolnej list oraz zagadki. Dzieci miały do wykonania wspólny plakat, piękną suknię. Każda grupa została obdarowana wiosenny stroikiem. Dzieci zabrały do domu prezent od Pani wiosny " List poszukiwacza wiosny" oraz niespodziankę. Panie w kuchni przygotowały tego dnia dla przedszkolaków menu gdzie dominował kolor zielony.Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.