Akcja ekologiczna " Dbam o moją Ojczyznę"

 22 kwietnia  w Światowy Dzień Ziemi, w naszym przedszkolu odbyła się akcja ekologiczna " Dbam o moją Ojczyznę". To ważne by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko. Dzieci z wszystkich  grup z chęcią i radością przyłączyły się do akcji i wraz z nauczycielkami wyruszyły na wielkie porządkowanie ogrodu i terenu wokół przedszkola. Wszyscy uczestnicy otrzymali plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki. Dzieci dowiedziały się, również  na zajęciach jak należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze i woda. Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.