XIV GMINNY RAJD PRZEDSZKOLAKA W ROZDZIELU

21 czerwca 2022r. dzieci 7- letnie z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Żegocina wędrowały po malowniczych szlakach Beskidu Wyspowego. Rajd odbył się już po raz XIV i jak zwykle  wyzwolił w dzieciach wiele szczerej radości. Tym razem przedszkolaki pod czujną opieką swoich pań wychowawczyń, Pana leśniczego oraz  przewodnika beskidzkiego – Pana Jarosława Orła, zdobyły okoliczny szczyt – górę Cuba. Na polanie, podczas odpoczynku były wspólne zabawy oraz słodki poczęstunek. W czasie drogi powrotnej dzieci mogły zobaczyć wiekowego buka – olbrzymie drzewo rosnące w pobliżu szkoły w Rozdzielu. Na szkolnym placu dzieci powitał Minionek a wraz z nim moc atrakcji: były kiełbaski z grilla, słodki stół, wata cukrowa, gofry, a także: malowanie twarzy, bańki mydlane, tatuaże i oczywiście wspaniała zabawa na przedszkolnym placu. Spotkanie uświetnili swoją obecnością także zaproszeni goście, a wśród nich: Wójt Gminy Żegocina – Wojciech Wrona oraz dyrektorzy okolicznych szkół i przedszkoli. Na koniec Pan Wójt wraz z Dyrektor SP w Rozdzielu – Panią Alicją Adamczyk – Brózda, wręczyli uczestnikom rajdu niespodzianki  i dyplomy. To był wspaniały dzień, a dzieci wróciły do przedszkoli uśmiechnięte, zadowolone i naładowane pozytywną energią.