Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w przedszkolu

Na wielkanocnym stole kolor się miesza z kolorem.
Śmieją się z każdej strony owsa wstążeczki zielone,
bazie srebrne, jak deszczyk...I co jeszcze?
Przy obrusie biała falbanka, złoty dzwonek baranka,
i tysiąc różnych kolorów na świątecznych pisankach.

Wielkanoc to święto pełne tradycji i obyczajów. Tradycje wielkanocne sprawiają, że to święto staje się wyjątkowe, a świąteczne dni są bardziej radosne.W minionym tygodniu dzieci intensywnie przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych, poznały zwyczaje związane z tymi świętami, uczyły się wierszy i piosenek o Wielkanocy. Przedszkolaki stworzyły również wiele prac plastycznych, każdy ozdabiał pisanki, baranki, koszyczki w motywy świąteczne, pracując przy tym bardzo skrupulatnie, wkładając w swoje wytwory wiele serca i wysiłku – wszystko po to, by jak najpiękniej uczcić nadchodzące Święta Wielkanocne.