Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

W dniu 27stycznia 2023 w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni, komisja przeprowadziła eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Miło nam poinformować że, laureatką której praca została wyróżniona w I grupie wiekowej ,została Wiktoria Grabiasz z grupy Gwiazdeczki. Tegoroczne hasło konkursu brzmiało "Strażacy chronią lasy- lasy chronią klimat". Rozdanie nagród odbyło się 31 marca, prace które zostały nagrodzone miejscami i wyróżnione, zostały przesłane na etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Strażackiego.

Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci, młodzieży oraz dorosłych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych w tym działań ratowniczo- gaśniczych, edukacją w zakresie ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa i ekologii oraz tradycją i życiem środowisk strażackich.

Raz jeszcze gratulujemy Wiktorii!