Międzynarodowy Dzień Ziemi 2023

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. 
To największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970 roku w ponad 190 krajach. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku.
Do świętowania przyłącza się wiele placówek oświatowych, organizacji i stowarzyszeń ekologicznych. Nasze przedszkole przyłączyło się do  V Edycji Akcji #SPRZĄTAMY DLA POLSKI pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego
Głównym celem święta jest przybliżenie wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Poprzez swoje akcje organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić społeczeństwu, jak kruchy i zagrożony jest ekosystem naszej planety.
Pamiętajmy, że przez zmianę codziennych przyzwyczajeń i nawyków możemy mieć realny wpływ na poprawę stanu naszej planety. Oszczędzanie wody, segregacja odpadów, wymiana źródeł ciepła na bardziej przyjazne środowisku to dziś standard w niemal każdym domu.

Przedszkolaki miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Dzieci sprzątały boisko szkolne oraz przestrzeń wokół przedszkola. To był dzień pełen wrażeń!