Wizyta przedszkolaków w bibliotece

Dzieci z grupy "Iskierek", "Słoneczek" i ,"Gwiazdeczek" odwiedziły Bibliotekę w Szkole Podstawowej w Żegocinie, gdzie czekała na nas Pani Dyrektor Anna Rogala i Pani Anna Maurer. Przedszkolaki dowiedziały się od Pani Ani, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.