XIV Gminny Przegląd Tańca " Roztańczone Przedszkolaki"

 '' Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia, jest samym życiem. "- Havelock Ellis 

18 maja 2023r  w sali widowiskowej Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Żegocinie  odbył się XIV Gminny Przegląd Tańca „Roztańczone Przedszkolaki", którego organizatorem było nasze przedszkole. Na scenie swoje umiejętności taneczne prezentowały przedszkolaki z terenu całej gminy. Poziom ich umiejętności zachwycił wszystkich zgromadzonych gości m.in. Wójta Gminy Żegocina, Pana Wojciecha Wronę, Dyrektorów Szkół i Przedszkoli oraz Rodziców. Po oficjalnym przywitaniu gości wystąpiła grupa „Motylków” z walcem powitalnym „Noce i dnie”, a następnie przedszkolaki z Bytomska w bajkowym  klimacie z „Tańcem Minionków”, przygotowanym przez Panią Izabelę Kukla. Kolejno wystąpiły przedszkolaki z Łąkty Górnej z miksem tańców „Chocolate" i "Rock", przygotowanym przez Panią Małgorzatę Machaj. Następnie grupa przedszkolaków z Rozdziela w pięknej wiosennej odsłonie, prezentując taniec do utworu Roberta Gazy „Warm rain"- oddech wiosny, przygotowanym przez Barbarę Frączek-Orzeł. Na koniec wystąpiły dwie grupy przedszkolaków z Żegociny, grupa „Motylki” w dostojnym  tańcu Sanawe „Angel of Wishes”- życzenia anioła i na koniec grupa „Promyczki” w klimacie lat ’90 w miksie tańców dyskotekowych  Backstreet Boys –„I Want It That Way”oraz Spice Girls-„Wanabe” a na koniec  "Iko Iko" Justina Wellington. Podsumowania spotkania dokonał Pan Wójt Gminy Żegociny, który z zachwytem wypowiadał się o zdolnościach i umiejętnościach dzieci – najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Wręczył  także poszczególnym grupom puchary, dyplomy,  medale i  upominki. Po wręczeniu nagród na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców dzieci z grupy Motylków oraz wspaniała zabawa z animatorem Panią Karoliną Matras.                 

Dziękujemy wszystkim gościom, rodzicom i sponsorom, dzięki którym uroczystość ta mogła mieć tak wspaniały i wzruszający przebieg.

 

Poniżej linki z występów grup:

Motylków 

https://drive.google.com/file/d/15d3DXhDHmhg6S2nYQQdRZYFJwpXopPW9/view?usp=share_link

 

https://drive.google.com/file/d/16WoUXjB53vd-lc66P8qrAgQI3-r-14lR/view?usp=share_link

Promyczków

https://drive.google.com/file/d/16Y7TkAqSAY5dkXj8EhWkOzvEFxSX0c3x/view?usp=share_link