Święto Babci i Dziadka 2019- dzień I

  „Dzisiaj wszystkie smutki precz! Święto Dziadków ważna rzecz". Uroczystość Dnia Babci i Dziadka" jest w naszym przedszkolu jednym z najważniejszych wydarzeń w roku. 09 stycznia do sali CKSiT w Żegocinie przybyły Babcie i Dziadkowie dzieci z grup: „Iskierek" , „ Słoneczek” i  „Promyczków". Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Urszula Wiśniowska, która przywitała dostojnych Gości ciepłymi słowami. Głos zabrał również Wójt Gminy Żegocina Pan Wojciech Wrona, który złożył Babciom oraz Dziadkom   serdeczne życzenia,  a dzieciom życzył udanych występów. Program artystyczny rozpoczęła najmłodsza grupa dzieci. „Iskierki" przygotowały zimowe przedstawienie, w którym występowały  dziewczynki jako śnieżynki  oraz przystojni chłopcy  w czarnych kapeluszach do utworu z bajki „ Kraina Lodu”.  Występy uwieńczono bukietem słowno – muzycznych życzeń przygotowanych specjalnie na tę okazję.  Kolejnymi uczestnikami występów była grupa „ Słoneczka”, która zabrała zebranych gości w piękne lata 70- te. Na chwilę wstąpiliśmy do „Kawiarenki”, pojechaliśmy „Autostopem”, zrobiliśmy „Pierwszy krok” i znaleźliśmy się we Włoszech by usłyszeć  piosenkę „ Ci Sara”. Następnie na scenie wystąpiły „Promyczki" przedstawiając Jasełka w przepięknych strojach, a także przygotowując życzenia i piosenki dla naszych szczególnych Gości. Część artystyczną zakończyło wspólne odśpiewanie „Sto lat" oraz indywidualne życzenia i wręczenie drobnych upominków. Przy kawie, herbacie i pysznym cieście przybyli Goście długo dzielili się wrażeniami i radością z udziału w uroczystości. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego spotkania.