Gminny Przegląd Tańca „Roztańczone Przedszkolaki"

16 maja odbył się VI Gminny Przegląd Tańca pod hasłem „Roztańczone Przedszkolaki", organizowany przez nasze przedszkole. W Przeglądzie uczestniczyły dzieci 6 letnie z Gminy Żegocina, które prezentowały na scenie swoje umiejętności taneczne.

Dzieci z Przedszkola w Łąkcie Górnej zaprezentowały taniec do rosyjskiej melodii ludowej "Kalinka" w układzie Pani Małgorzaty Machaj, dzieci z Oddziału Przedszkolnego Zespołu Szkół w Rozdzielu, przygotowały prezentację taneczną w rytm "Amboss Polki" Johana Straussa według pomysłu Pani Barbary Frączek-Orzeł, przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Bytomsku - podopieczni Pani Katarzyny Widła zaprezentowały taniec paso doble, gospodarze natomiast zaprezentowali taneczną opowieść marynarską, według układu Pani Joanny Sroka. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz upominkami sponsorowanymi przez Wójta Gminy Żegocina, Grupę Edukacyjną MAC oraz TAURON. Pełna lista Sponsorów dostępna jest w zakładce Podziękowania.

W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Żegocina, Dyrektorzy Szkół i Przedszkola z terenu Gminy oraz Sponsorzy.

Gościem Specjalnym była grupa taneczna prowadzona przez Panią Ellę Witecką. Jej członkowie to absolwenci Przedszkola w Żegocinie oraz Przedszkola w Łąkcie Górnej.