Przyszła Pani Wiosna!

W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku  obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. Nasze przedszkolaki przyszły do naszego przedszkola w kolorze Pani Wiosny zielonym . Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy- Marzannę wszystkie grupy uroczyście pożegnały w wesołym korowodzie. Dzieci głośnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!" próbowały wystraszyć zimę. Po powrocie na każdą z grup czekała niespodzianka, zagadki Pani Wiosny oraz zawody                 „ Tor przeszkód z Panią Wiosną pokonamy”. Na wszystkie dzieci czekał też plakat Pani Wiosny który pięknie ozdabiały motylkami i kwiatami oraz kolorowały. Tego dnia nawet śniadanie było pysznie zielone i bardzo dzieciom smakowało. Dzieci miło i ciekawie spędziły Pierwszy dzień Wiosny. Miejmy nadzieję, że naszym kochanym przedszkolakom udało się przepędzić zimową aurę a wiosna zagości w każdym małym serduszku .