Nasze Przedszkole odwiedzili Ratownicy Medyczni

25 marca odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z ratownikami medycznymi. Na samym początku Ratownicy pokazali dzieciom jak wygląda strój, w którym pracują na co dzień, wyjaśnili również na czym polega ich praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.
Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci mogły również zobaczyć wnętrze karetki pogotowia ratunkowego. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami”. Serdecznie dziękujemy Ratownikom  za przybycie do naszego przedszkola i wspaniałą i pouczającą lekcję pierwszej pomocy.