" Motylki" i "Promyczki" w banku

Dnia 28 marca Krakowski  Bank Spółdzielczy Filia  w Żegocinie gościł grupy Motylków oraz Promyczków. Dzieci dowiedziały się jak to się dzieje, że gotówka może być podejmowana z bankomatu lub kasy. Przedszkolaki zapoznały się z historią pieniądza oraz ideą oszczędzania. Dużym zainteresowaniem cieszyło się liczenie pieniędzy w liczarkach. Dzieci podziękowały za otrzymane od pracowników banku gadżety.  Dziękujemy pani Monice Matras za zaproszenie nas do banku.

Następnie dzieci udały się do drugiego banku w Żegocinie a mianowicie do Banku Spółdzielczego Rzemiosła. Tam  dzieci mogły zobaczyć i dotknąć różne waluty np. euro, dolara czy funta brytyjskiego. Później udały się do bankomatu by razem z panią Moniką Mroczek, pracownikiem banku,  wypłacić „ kilka groszy” :). Na zakończenie spotkania dzieci  otrzymały od pracowników banku pamiątkowe gadżety oraz słodycze.                                                                                                                                  Dziękujemy pani Monice Mroczek za zaproszenie nas do banku.