XIII Gminny Przegląd Tańca " Roztańczone Przedszkolaki"

 '' Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia, jest samym życiem. "- Havelock Ellis  09.05.2019r nasze przedszkole już po raz trzynasty zorganizowało Gminny Przegląd Tańca „Roztańczone Przedszkolaki". Na scenie swoje umiejętności taneczne prezentowały przedszkolaki z terenu całej gminy. Poziom ich umiejętności zachwycił wszystkich zgromadzonych gości m.in. Wójta Gminy Żegocina, Pana Wojciecha Wronę, Dyrektorów Szkół i Przedszkoli oraz Rodziców. Po krótkim powitaniu wystąpiła grupa taneczna z Przedszkola Publicznego w Żegocinie prezentując układ do Miksu Tanecznego. Grupa z Bytomska zatańczyła dostojnego i jednego z najstarszych polskich tańców  "Poloneza". Przedszkolaki z Łąkty natomiast zachwyciły widzów " Tańcem myszek Mini i Miki". Przedszkolaki z Rozdziela zatańczyły do utworu kojarzącego się z latem " Polka Dziadek" w pięknych kolorowych strojach. Końcowym akcentem było wystąpienie II grupy Przedszkola w Żegocinie, która zaprezentowała układ taneczny do Miksu Tanecznego. 
Podsumowania spotkania dokonał Pan Wójt Gminy Żegociny, który z zachwytem wypowiadał się o zdolnościach i umiejętnościach dzieci – najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Ich występy stanowią wspaniałą promocję naszej Gminy i aż żal, że takich fantastycznych prezentacji nie może oglądać cała Polska.
Po wręczeniu nagród i dyplomów na dzieci czekał słodki poczęstunek, a potem wspólna zabawa  z przyjaciółmi dzieci maskotkami Miki i Mini, którzy uświetniły ten wyjątkowy dzień.
Dziękujemy wszystkim gościom, rodzicom i sponsorom, dzięki którym uroczystość ta mogła mieć tak niesamowity wydźwięk.