Dzień Dziecka 2019

 Dzień Dziecka naszym przedszkolu trwał aż dwa dni.
03 czerwca przyniósł mnóstwo niespodzianek. Już od rana, na dzieci czekał na placu zabaw ogromny dmuchany zamek , z którego dzieci pod opiekom nauczycieli mogły korzystać aż do popołudnia. Rodzice, podobnie jak rok wcześniej,  w tajemnicy przed dziećmi przygotowywali się do ról w przedstawieniu „Rzepka" J. Tuwima przygotowanym pod kierunkiem pani Moniki Badyla.  Przyznać, należy, że Rodzice wykazali się olbrzymią pomysłowością w wykonaniu stroju charakterystycznego dla danej postaci : bo kogo tam nie było i rzepka i dziadek z babcią ,wnuczek, gąski, żabki, kicia… długo by wymieniać. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały występ, spontanicznie reagując uśmiechem i okrzykiem. Profesjonalizm i zaangażowanie rodziców było widoczne w każdym szczególe: na próbach, w przygotowaniu strojów i rekwizytów muzyki  i przede wszystkim w grze aktorów. Dzieci mogły razem z aktorem klaskać i śpiewać tworząc radosną i miłą atmosferę.  Na dzieci tego dnia czekał też grill i pyszna kiełbaska, którą również przygotowali rodzice. Razem z Nimi tego dnia bawiliśmy się na świeżym powietrzu do znanych dzieciom utworów. A na koniec odwiedziła dzieci maskotka Kubusia Puchatka, która bawiła się z przedszkolakami. Tego dnia dzieci mogły też zjeść lody z lodziarni z Żegociny. Na naszą uroczystość  przybył również wójt Gminy Żegocina Pan Wojciech Wrona, który złożył serdeczne życzenia dzieciom z okazji ich święta. 

Drugiego dnia 04 czerwca nasze przedszkole odwiedzili przyjaciele przedszkola strażacy z OSP z Żegociny. Przyjechali wspaniałym  wozem do których dzieci mogły wejść. Panowie bardzo ciekawie opowiadali o swojej służbie i o ratowaniu życia innym. Dzieci mogły też przymierzyć hełm strażacki i zamienić się w dzielnego strażaka gaszącego pożar w „ Miasteczku Strażackim", jakie przygotowali dla dzieci przybyli goście. Tego dnia dzieci mogły zasmakować się w fontannie czekoladowej zanurzając w niej owoce.                                                                                                                                   Dziękujemy naszym Aktorom – Rodzicom, którzy skorzystali z zaproszenia do udziału w przedstawieniu oraz poświęcili swój czas na przygotowanie się do niego, oraz wszystkim Rodzicom a także Strażakom za zaangażowanie w pomoc w organizacji Dnia Dziecka.