Wycieczka do Parku Edukacji Globalnej "Wioski Świata"

Dnia 05 czerwca grupy Motylki i Promyczki  udały się na wycieczkę autokarową do Krakowa do Parku Edukacji Globalnej „ Wioski Świata”. W  Krakowie  wokół wielkoformatowej mapy świata powstały zabudowania charakterystyczne dla wszystkich kontynentów - tradycyjna afrykańska wioska, papuaski dom na palach, andyjska chata, oryginalna mongolska jurta, indiańskie tipi, południowoamerykański slums, a także nietopniejące igloo.

W domkach dzieci  podziwiały oryginalne stroje, instrumenty oraz przedmioty codziennego użytku przywiezione z różnych części świata. Na odwiedzających czekało też wiele interaktywnych atrakcji, m.in. plująca lama,  wielbłąd, którego można osiodłać, wielkoformatowe gry i puzzle. Przedszkolaki brały również udział w warsztatach w wiosce afrykańskiej, gdzie malowały kontynent afrykański oraz brały udział w zawodach.

Wszystko to tworzy oryginalny i egzotyczny klimat, a jednocześnie pozwala zwrócić uwagę na ubóstwo, w jakim żyją dziś mieszkańcy różnych miejsc na świecie.