Poznajemy zawody- ratownik medyczny

 W związku z realizacją projektu pn „Uruchomienie dodatkowego oddziału dla dzieci w wieku 3-4 lat w Przedszkolu Publicznym w Żegocinie" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego 27 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z ratownikami medycznymi, którzy przyjechali do nas z Krakowa. Goście opowiadali o swojej pracy, wprowadzali swoich słuchaczy w temat udzielania pierwszej pomocy, przypominali numery alarmowe oraz procedurę wzywania pomocy przez telefon. Ratownicy zademonstrowali m. in. jak wykonuje się sztuczne oddychanie, mierzy ciśnienie, jak podaje się tlen czy wykonuje badanie EKG. Przedszkolaki mogły zobaczyć z bliska jak wygląda wyposażenie karetki pogotowia. Dzieci uczyły się również jak sprawdzać przytomność, opatrywać skaleczenia, a nawet jak ułożyć osobę poszkodowaną w bezpiecznej pozycji. Najmłodsi z zapartym tchem słuchały porad i aktywnie brały udział w ćwiczeniach. Za bardzo ciekawe spotkanie dzieci w podziękowaniu wręczyły Gościom odznaki „Przyjaciół Przedszkola" oraz drobne upominki.