Międzyprzedszkolny Turniej sportowy

W związku z realizacją projektu pn „Uruchomienie dodatkowego oddziału dla dzieci w wieku 3-4 lat w Przedszkolu Publicznym w Żegocinie" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego 28 stycznia odbył się Turniej Sportowy. Spotkanie odbyło się z udziałem najmłodszych przedszkolaków z Laskowej. Po muzycznej rozgrzewce dzieci z ogromnym zapałem przystąpiły do konkurencji sportowych. Jako pierwsze rywalizowały najmłodsze grupy. Dzieci przechodziły przez tunele, trafiały piłeczkami do bramki, pokonywały tory przeszkód. Najwięcej radości przysporzyło przeciąganie liny. Nieco trudniejsze konkurencje przygotowano dla starszych przedszkolaków. Dzieci skakały w workach, biegały na czas, pokonywały slalomy i zespołowo biegały z liną. Spotkanie zakończył mecz piłkarski sędziowany przez Pana Wojciecha Wronę miedzy reprezentantami grup „Słoneczek" i „Promyczków". Po rozdaniu nagród i dyplomów na dzieci czekał słodki poczęstunek w przedszkolu. Wszyscy uczestnicy rywalizowali z wielkim zapałem i wolą zwycięstwa. Turniej był świetną zabawą, szkołą współzawodnictwa sportowego, nauką zasad gry fair play oraz sposobem propagowania zdrowego stylu życia i czynnego uprawiania sportu.