IX Gminny Przegląd Tańca "Roztańczone przedszkolaki"

W związku z realizacją projektu pn „Uruchomienie dodatkowego oddziału dla dzieci w wieku 3-4 lat w Przedszkolu Publicznym w Żegocinie" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego 21.05.2015r nasze przedszkole już po raz dziewiąty zorganizowało Gminny Przegląd Tańca „Roztańczone Przedszkolaki".  Na scenie swoje umiejętności taneczne prezentowały przedszkolaki z terenu całej gminy. Poziom ich umiejętności zachwycił wszystkich zgromadzonych gości m.in. Wójta Gminy Żegocina, Pana Jerzego Błoniarza, Starszego Wizytatora Kuratorium Oświaty w Krakowie, Pana Ryszarda Ostrowskiego, Dyrektorów Szkół i Przedszkola, Rodziców. Po krótkim powitaniu wystąpiła grupa taneczna z Przedszkola Publicznego w Żegocinie prezentując układ taneczny do muzyki ze znanych filmów. Grupa z Bytomska przeniosła nas w grecki świat Zorby, natomiast przedszkolaki z Rozdziela zachwyciły nas inscenizacją taneczną do muzyki Czajkowskiego i Vivaldiego. W zaczarowanym świecie łąki można było zobaczyć barwne motyle, piękne kwiaty, które w połączeniu z inscenizacją świetlną robiły niesamowite wrażenie. Przedszkolaki z Łąkty niewinnie rozpoczęły swój występ „Kołysanką", a następnie ożywiły atmosferę dyskotekowym wykonaniem „Chocolate". Końcowym akcentem było wystąpienie II grupy Przedszkola w Żegocinie, która zaprezentowała układ taneczny do muzyki „Big Time Rusch". Gromkim aplauzem przyjęto ostatnie z wystąpień – na scenie zatańczyły najmłodsze przedszkolaki z Żegociny: 3 i 4 latki, które zachwyciły gości miksem tańców góralskich.
Podsumowania spotkania dokonał Pan Wójt Gminy Żegociny, który z zachwytem wypowiadał się o zdolnościach i umiejętnościach dzieci – najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Ich występy stanowią wspaniałą promocję naszej Gminy i aż żal, że takich fantastycznych prezentacji nie może oglądać cała Polska.
Po wręczeniu nagród i dyplomów na dzieci czekał słodki poczęstunek, a potem wspólna zabawa w rytm znanych dziecięcych przebojów.
Dziękujemy wszystkim gościom, rodzicom i sponsorom, dzięki którym uroczystość ta mogła mieć tak niesamowity wydźwięk.