Światowy Dzień Książki

23 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu  Światowy  Dzień Książki .To idealny moment, aby porozmawiać z dziećmi o MAGICZNEJ MOCY BAJEK!. Bajki od zawsze były sposobem na przekazywanie dzieciom wiedzy i zasad moralnych. Pomagają także najmłodszym poznawać i nazywać własne emocje, są nośnikami ważnych uniwersalnych wartości moralnych. Bez wątpienia książka jest drogowskazem świata wartości, podstawą, fundamentem i punktem wyjścia do rozmów o wartościach. Przedszkolaki  w ramach zajęć dowiedziały się o tym jak powstaje papier, jak powstają   książki oraz jak należy o nie dbać. Mogły obejrzeć wystawkę książeczek w przedszkolu tych bardzo starych jak i nowoczesnych.  Dokonywały ich klasyfikacji, brały udział w wielu  przygotowanych zabawach oraz wykonały zakładki do książek. Obcowanie z książka
w przedszkolu nie jest nam obce , ponieważ codziennie czytając poznajemy przygody wielu bohaterów opowiadań, bajek czy baśni. To  min. dzięki  temu  nasze  przedszkolaki maja szanse wyrosnąć na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.