Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Dzień Babci i Dziadka - występ grup: Iskierki, Słoneczka, Promyczki

Dzień Babci i Dziadka - występ grup: Iskierki, Słoneczka, Promyczki

W dniu 24 stycznia w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Żegocinie odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W przygotowanym programie artystycznym wnuczęta mogły wyrazić swoją miłość i wdzięczność dla ukochanych osób.

Dzieci z grup „Iskierki”, „Słoneczka” i „Promyczki” z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje zdolności artystyczne. 

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Paruch witając wszystkich gości serdecznymi słowami, podkreśliła rolę i znaczenie Dziadków życiu wnuków. 

Najmłodsze dzieci śpiewały i tańczyły ludowe utwory kontynuując piękną polską tradycję. Barwne krakowskie stroje w których wystąpiły przedszkolaki zostały zakupione w ramach Projektu współfinansowanego ze środków Gminy Żegocina jako inicjatywa lokalna „Muzyka, taniec, śpiew łączą pokolenia „ 

Następnie na scenie pojawiły się „Promyczki”, które zaprezentowały piękne tradycyjne Jasełka. Nie zabrakło tańczących Aniołków, Górali i rozśpiewanych pastuszków. 

Zebrani Goście mogli posłuchać kolęd zagranych na akordeonie w wykonaniu byłego absolwenta przedszkola Grzesia Szymbary. 

Uroczystość uświetnił również występ kapeli pod przewodnictwem Pana Krzysztofa Mirowskiego. Dziadkowie razem z wnukami mogli zaśpiewać znane ludowe przyśpiewki i tradycyjne kolędy. Wspólne biesiadowanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i wszystkich jej uczestników. 

Swoją obecnością na uroczystości zaszczycił Proboszcz Parafii Żegocina ks. Bogusław Pasierb, przedstawiciele Urzędu Gminy w Żegocinie oraz prezes Koła Gospodyń Wiejskich Pani Małgorzata Mirowska.   

Na uroczystości obecny był także Wójt Gminy Żegocina Pan Wojciech Wrona, który złożył serdeczne życzenia jednocześnie dziękując Dziadkom za pomoc rodzicom w procesie wychowania najmłodszego pokolenia.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor CKSiT w Żegocinie Pani Magdalenie Adamskiej-Urban za udostępnienie sali, wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości oraz Pani Iwonie Osińskiej za fotorelacje z wydarzenia.

Data dodania: 2024-01-26 12:05:10
Data edycji: 2024-01-26 13:02:38
Ilość wyświetleń: 487

Dzieci będą pamiętać Cię nie dzięki rzeczom materialnym, które im zapewniłeś, ale dzięki uczuciom, którymi je obdarzyłeś

Richard.L. Evans/

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej