Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury.

Nasze Przedszkole bierze udział w projekcie "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury". Jest to wyjątkowe, ogólnopolskie wydarzenie, w ramach którego miłość do książek przekazywana jest najmłodszym w przedszkolach. Głównym założeniem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Projekt zachęca dorosłych do głośnego czytania dzieciom, przez co wyrabiamy właściwe nawyki czytelnicze, tworzymy warunki do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela, wprowadzamy dziecko w świat literatury, a także budzimy zaciekawienie książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną. Cele programu to także: przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych, kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego, rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności u dzieci. Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024.

Data dodania: 2023-11-28 18:59:27
Data edycji: 2023-11-28 18:59:31