Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Ogólnopolski program edukacji ekologicznej - Kubusiowi Przyjaciele Natury

„KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY” – to ogólnopolski program edukacji ekologicznej, w którym w roku szkolnym 2023/2024 uczestniczą dzieci z Przedszkola Publicznego w Żegocinie. Program ten wprowadza dzieci w piękny świat natury oraz uczy ochrony przyrody. Jego organizatorem jest firma Tymbark i marka Kubuś.

www.przyjacielenatury.pl

Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie projektów ekologicznych, np. organizowanie przyrodniczych wycieczek, kącików przyrody, konkursów plastycznych i wielu innych ekologicznych działań. Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku do przyrody i ekologicznych zachowań.

Data dodania: 2023-11-28 18:40:36
Data edycji: 2023-11-28 18:47:16