Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Akcja „Cała Polska maluje GIGA LAURKĘ DLA STRAŻNIKÓW LASÓW”.

Akcja „Cała Polska maluje GIGA LAURKĘ DLA STRAŻNIKÓW LASÓW”.

W tym roku nasze Przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję "Cała Polska maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów". Okazuje się, że w samym 2022 roku w Polsce było prawie 6900 pożarów lasów, z czego większość została wywołana z winy człowieka! Dlaczego o większości z nich nie słyszeliśmy? Ponieważ nasi Strażnicy Lasów, czyli STRAŻACY i LEŚNICY czuwają, by się one nie rozprzestrzeniały.

         Celem akcji jest propagowanie mody na mądre i odpowiedzialne zachowania w naszych lasach, by systematycznie ograniczać w nich liczbę pożarów spowodowanych przez człowieka. Dzięki działaniom Strażników Lasów wspólnie będziemy DBAĆ O ZIELONE, A NIE SPALONE LASY!

W dniu 4 maja przypada święto Strażaka, a 5 maja święto Leśnika. Grupa Motylki chcąc im podziękować za ciężką pracę stworzyła piękne, kolorowe laurki. Te zostały przesłane do wirtualnej GIGA interaktywnej laurki składającej się z tysięcy laurek namalowanych przez przedszkolaków i dzieci młodszych klas szkół podstawowych z całej Polski.

W nagrodę każde dziecko, animatorzy, przedszkole oraz strażnicy lasów otrzymali pamiątkowe certyfikaty. 7 czerwca nasze przedszkole odwiedzili Strażacy, więc korzystając z okazji Motylki podziękowały tym dzielnym Strażnikom za ciężką pracę wręczając certyfikat. Miały okazję wysłuchać krótkiej prelekcji na tematy jak postępować w lesie, aby nie spowodować pożaru. Ponadto, każde obecne dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom Małego Strażnika Lasu z rąk zawodowego Strażaka pana Kazimierza Stachowicza oraz

Bardzo gorąco i wyjątkowo dziękujemy za pracę Strażaków i Leśników.

Data dodania: 2024-06-10 23:09:50
Data edycji: 2024-06-10 23:42:12
Ilość wyświetleń: 83

Dzieci będą pamiętać Cię nie dzięki rzeczom materialnym, które im zapewniłeś, ale dzięki uczuciom, którymi je obdarzyłeś

Richard.L. Evans/

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej