Akcja „Cała Polska maluje GIGA LAURKĘ DLA STRAŻNIKÓW LASÓW”.

W tym roku nasze Przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję "Cała Polska maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów". Okazuje się, że w samym 2022 roku w Polsce było prawie 6900 pożarów lasów, z czego większość została wywołana z winy człowieka! Dlaczego o większości z nich nie słyszeliśmy? Ponieważ nasi Strażnicy Lasów, czyli STRAŻACY i LEŚNICY czuwają, by się one nie rozprzestrzeniały.

Celem akcji jest propagowanie mody na mądre i odpowiedzialne zachowania w naszych lasach, by systematycznie ograniczać w nich liczbę pożarów spowodowanych przez człowieka. Dzięki działaniom Strażników Lasów wspólnie będziemy DBAĆ O ZIELONE, A NIE SPALONE LASY!

W dniu 4 maja przypada święto Strażaka, a 5 maja święto Leśnika. Grupa Motylki chcąc im podziękować za ciężką pracę stworzyła piękne, kolorowe laurki. Te zostały przesłane do wirtualnej GIGA interaktywnej laurki składającej się z tysięcy laurek namalowanych przez przedszkolaków i dzieci młodszych klas szkół podstawowych z całej Polski.

W nagrodę każde dziecko, animatorzy, przedszkole oraz strażnicy lasów otrzymali pamiątkowe certyfikaty. 7 czerwca nasze przedszkole odwiedzili Strażacy, więc korzystając z okazji Motylki podziękowały tym dzielnym Strażnikom za ciężką pracę wręczając certyfikat. Miały okazję wysłuchać krótkiej prelekcji na tematy jak postępować w lesie, aby nie spowodować pożaru. Ponadto, każde obecne dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom Małego Strażnika Lasu z rąk zawodowego Strażaka pana Kazimierza Stachowicza oraz

Bardzo gorąco i wyjątkowo dziękujemy za pracę Strażaków i Leśników.

Data dodania: 2024-06-10 23:09:50
Data edycji: 2024-06-10 23:42:12