Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

''Certyfikat wzorowej placówki'' dla Przedszkola Publicznego w Żegocinie

Z wielką radością informujemy, że grupa „Gwiazdeczki” zdobyła dla przedszkola „Certyfikat wzorowej placówki”. Przedszkolaki brały udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym pt. ,,Mały miś w świecie wielkiej literatury − edycja 2023/2024”. Jego organizatorami byli Pani Aneta Konefał, Grupa MAC S.A. oraz wydawca miesięcznika „Bliżej Przedszkola”.

Głównym celem projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi w całej Polsce i za granicą.

IGwiazdeczki wraz z pomocą Pani Madzi zrealizowały wszystkie moduły wchodzące w skład projektu.

W roku szkolnym 2023/2024 zrealizowaliśmy następujące moduły:
1) Czytamy razem z Małym Misiem
2) Misiowa wyspa talentów
3) Logorytmiczne misiowanki
4) Misiowy ZABAWOWNIK
5) Mały miś uczy wrażliwości
6) Mały Miś - Europejczyk

Udział w projekcie przyczynił się w dużym stopniu do rozwoju dzieci, a także do doskonalenia pracy własnej. Wymagał zaangażowania i  dodatkowych działań, ale osiągnięte efekty posłużyły podniesieniu jakości pracy przedszkola.
 Przede wszystkim projekt stanowił atrakcyjną formę realizacji zadań przedszkola opisanych w podstawie programowej. Co więcej - projekt wpisał się w zalecane sposoby i warunki realizacji podstawy. Z pewnością będziemy kontynuować ten projekt w kolejnym roku szkolnym.
Data dodania: 2024-06-18 18:07:29
Data edycji: 2024-07-10 00:34:30