''Czerwony Kapturek'' po angielsku

Dzisiaj 27 maja za przyczyną pani Pauliny Odroniec nauczycielki języka angielskiego, nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście – uczniowie klasy 5 ze Szkoły Podstawowej w Żegocinie. Absolwenci naszego przedszkola z kl. 5 oraz dzieci 6 –letnie z grupy Motylków, przygotowały dla wszystkich przedszkolaków miłą teatralną niespodziankę. Przez ostanie tygodnie grupa Motylków na zajęciach z języka angielskiego, bardzo intensywnie trenowała swój występ. Jako pierwsze na scenie pojawiły się Motylki, które w przepięknej scenerii zaprezentowały wiersz pt.: „I am a tree”. Natomiast starsi koledzy wcielili się w role z bajki o „Czerwonym Kapturku”. Głównym założeniem tego wydarzenia było budowanie wśród młodych odbiorców motywacji do nauki języka angielskiego, poszerzenie słownictwa oraz funkcji językowych, a także rozwijanie ciekawości językowej wśród dzieci.

Przedstawienia teatralne budzą zawsze duże emocje zarówno wśród dzieci przedszkolnych jak i wśród uczniów. Wymagają od nich zaangażowania, nauki teksu, właściwej wymowy i nienagannej dykcji, a także umiejętności wcielenia się w role. Z każdym z tych aspektów przedszkolaki i uczniowie poradzili sobie doskonale.

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom talentu oraz odwagi scenicznej, a pani Paulince za ogrom włożonej pracy w przygotowanie całego przedstawienia oraz pięknej scenografii.

Data dodania: 2024-05-28 09:20:11
Data edycji: 2024-05-28 09:22:15