Czytanie bajki przez zaproszonego gościa.

W ramach ogólnopolskiej akcji "Mały miś w wielkim świecie literatury" przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Żegocinie spotkały się z Panem Bogusławem Zawiślakiem - konsultantem oświatowym Wydawnictwa MAC, aby wysłuchać niezwykle interesującej bajki pt. "Krew" Wojciecha Grajkowskiego oraz Agaty Szargot. Kamil, bohater bajki, wyrusza na obóz wakacyjny, a towarzyszy mu oczywiście… jego serce. Ich wspólne przygody pozwolily dzieciom dowiedzieć się, dlaczego krew jest jak zupa i do czego jest nam potrzebna, jak długo żyją czerwone krwinki i czy naprawdę wyglądają jak kluski śląskie, dlaczego podczas wysiłku serce bije tak szybko i w jaki sposób nasza krew może uratować komuś życie. Była to wspaniała i edukacyjna opowieść dla dzieci. Wszystkie przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały emocjonującego czytania pana Bogusława. Na zakończenie wizyty gość zachęcił dzieci do czytania w domu z rodzicami i na pamiątkę podarował przyniesione książki jako prezent dla przedszkolaków. Dziękujemy!

Data dodania: 2023-11-29 07:33:42
Data edycji: 2023-11-29 07:37:11