Dzieci 6 - letnie w Szkole Podstawowej w Żegocinie.

Dzisiejszy dzień dla dzieci 6-letnich był pełen wrażeń, a to za sprawą wizyty w Szkole Podstawowej w Żegocinie. Fakt pójścia do szkoły stanowi bardzo ważny moment w życiu dziecka i to w jakim stopniu dziecko poradzi sobie w nowej rzeczywistości zależy od stopnia jego dojrzałości szkolnej.

Dlatego też ważnym elementem dla maksymalnego złagodzenia stresu związanego z przekroczeniem progu szkoły jest nawiązanie kontaktu ze szkołą. Nasze przedszkole współpracuje  ze Szkołą Podstawową w Żegocinie od wielu lat. Dzieci przedszkolne miały już nie jedną okazję być widzem, lub też występować na szkolnej auli.

A dzisiaj przekroczyły szkolny próg już jako prawie uczniowie. Ich nowe Panie wychowawczynie pani Kinga i pani Małgorzata oprowadziły dzieci po szkole i zapoznały je z klasą lekcyjną, salą gimnastyczną, szatnią, łazienką, świetlicą, i stołówką.

Dzieciom bardzo spodobała się szkoła i już z niecierpliwością czekają, aż staną się prawdziwymi uczniami.

Data dodania: 2024-06-11 17:52:04
Data edycji: 2024-06-12 15:16:58