Dzień Babci i Dziadka - występ grup: Gwiazdeczki i Motylki

25 stycznia odbył się w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Żegocinie drugi dzień uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tym razem swoje Babcie i Dziadków zaprosiły dzieci z grup „Gwiazdeczki” i „Motylki”. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Paruch witając wszystkich zaproszonych gości. Na uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Żegocina Pan Wojciech Wrona, Sekretarz Gminy Żegocina Pani Joanna Pyrz, Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Żegocinie Pani Magdalena Adamska – Urban, Ks. Proboszcz Bogusław Pasierb, Przewodniczący Gminy Żegocina Pan Grzegorz Gołąb, Główny Skarbnik Gminy Żegocina Pani Małgorzata Matras, Inspektor do Spraw Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Pani Agnieszka Kukla oraz Prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Żegocinie Pani Małgorzata Mirowska. Następnie życzenia Wszystkim Babciom i Dziadkom złożyli jeszcze: Wójt Gminy Żegocina Pan Wojciech Wrona oraz Przewodniczący Gminy Żegocina Pan Grzegorz Gołąb. W dalszej kolejności Przedszkolaki pod kierunkiem swoich Pań Nauczycielek, przedstawiły program artystyczny. Jako pierwsze na scenie w pięknych strojach, w zachwycającej scenerii wystąpiły dzieci z grupy Gwiazdeczek, prowadzone przez panią Magdalenę Wiśniowską. Gwiazdeczki zaprezentowały przedstawienie pt. „Kolędowanie na góralską nutę”. Kolejno na scenę, zaproszono dzieci z grupy Motylków, prowadzone przez panią Ewę Paprota. Motylki przepiękną muzyką, śpiewem, tańcem, słowem, ruchem scenicznym opowiedziały o tajemnicy zwiastowania i narodzenia Jezusa przedstawiając Jasełka. Minione występy były jednym z wielu punktów realizowanej w naszym przedszkolu Inicjatywy Lokalnej pod hasłem „Muzyka i śpiew łączy pokolenia”. Dlatego też, na tej pięknej uroczystości dedykowanej Babciom i Dziadkom, pojawili się Goście specjalni – Muzycy, absolwenci naszego Przedszkola. Grześ Szymbara przygrywał na akordeonie tradycyjne kolędy, natomiast Pan Krzysztof Mirowski zagrał i zaśpiewał wzruszającą pastorałkę. Na zakończenie wszyscy Goście mogli wspólnie kolędować, bo przecież muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale również integruje. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkich Kochanym Babciom, Drogim Dziadkom oraz zaproszonym Gościom za swą obecność na tym pięknej uroczystości.

Data dodania: 2024-01-28 13:39:35
Data edycji: 2024-01-28 13:44:03