Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Koncert ''Mały Przedszkolak - Wielki Patriota'' - Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Żegocinie.

Koncert ''Mały Przedszkolak - Wielki Patriota'' - Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Żegocinie.

15 listopada niewątpliwie zapisał się w kalendarz Przedszkola Publicznego w Żegocinie jako dzień bardzo wyjątkowy/szczególny. Otóż, tego dnia w godzinach popołudniowych, odbył się kolejny koncert pod hasłem „Mały Przedszkolak – Wielki Patriota”. Tym razem przedszkolaki z trzech najstarszych grup wystąpiły na wielkiej scenie w sali widowiskowej w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie. Program artystyczny zaprezentowały przed swoimi Rodzicami, Babciami, Dziadkami oraz Mieszkańcami Gminy Żegocina, którzy przybyli na uroczystość. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich także, Proboszcz Parafii Żegocina ks. Bogusław Pasierb oraz Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie Pani Magdalena Adamska - Urban.

Na początku wszystkich przybyłych gości powitała Dyrektor Przedszkola Publicznego w Żegocinie Pani Ewa Paruch. Następnie głos oddała Artystom – Przedszkolakom, zapraszając na scenę. Jako pierwsza wystąpiła grupa Motylków przygotowana przez wychowawczynię Ewę Paprota. 6-latki otworzyły koncert od odśpiewania wspólnie z Gośćmi Hymnu Narodowego Polski. Potem tańcem, piosenką i wierszem przypomniały jak ważna dla Polaków jest data 11.11.1918r. Następnie w pięknych krakowskich strojach zaprezentowały się Promyczki, przygotowane przez wychowawczynię Panią Urszulę Morydz. Promyczki wykonały taniec z Flagą Polski, zatańczyły Krakowiaka oraz śpiewały, recytowały wiersze i piosenki o Ojczyźnie. Jako ostatnie wystąpiły dzieci z grupy Gwiazdeczki przygotowane przez wychowawczynię Panią Magdalenę Wiśniowską. Przedszkolaki z tej grupy także, w uroczych biało – czerwonych strojach, zatańczyły i zaśpiewały do znanych polskich pieśni i piosenek. Na długo pozostanie nam w pamięci taniec do piosenki ludowej „Czerwone jabłuszko”. Zakończeniem koncertu było wspólnie zaśpiewanie „Płynie Wisła płynie po polskiej krainie, a dopóki płynie Polska nie zaginie”.  

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom oraz osobom, które przyczyniły się do uświetnienia tego koncertu.

Data dodania: 2023-11-17 08:28:34
Data edycji: 2023-11-17 08:32:53
Ilość wyświetleń: 231

Dzieci będą pamiętać Cię nie dzięki rzeczom materialnym, które im zapewniłeś, ale dzięki uczuciom, którymi je obdarzyłeś

Richard.L. Evans/

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej