Koncert Piosenki Patriotycznej ''Mały Przedszkolak - Wielki Patriota''

Koncert Piosenki Patriotycznej  ''Mały Przedszkolak - Wielki Patriota''

W piątek 10 listopada, w naszym przedszkolu odbył się uroczysty Koncert Piosenki Patriotycznej pod hasłem: „Mały Przedszkolak – Wielki Patriota”. Koncert był jednym z zadań realizowanych w ramach Inicjatywy Lokalnej. Zorganizowany on został przy współpracy Dyrektora Przedszkola, Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej.

Swą obecnością na koncercie zaszczycili nas zaproszeni Goście: Wójt Gminy Żegocina - Pan Wojciech Wrona, sekretarz Gminy Żegocina - Pani Joanna Pyrz, Przewodniczący Rady Gminy Żegocina - Pan Grzegorz Gołąb, Główny Skarbnik Gminy Żegocina - Pani Małgorzata Matras, Kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty - Pani Katarzyna Rosiek, Główna Księgowa Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty Pani - Małgorzata Banat, Inspektor do Spraw Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi - Pani Agnieszka Kukla oraz przedstawiciele Rady Rodziców: Pani Anna Odroniec, Pani Anna Kucharska – Odroniec i Pani Joanna Kot.

Listopad to miesiąc w którym wspomina się poległych o wolność naszego kraju, głównie ze względu na przypadającą rocznicę Odzyskania Niepodległości – 11 listopada. Koncert „Mały Przedszkolak – Wielki Patriota”, poświęcony był pamięci wszystkich Polaków, którzy oddali życie dla Ojczyzny, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju. W czasie spotkania dzieci uczciły wolną Polskę radośnie – piosenką, tańcem i wierszem. W słowach i nutach pieśni patriotycznych zaklęta jest przecież opowieść o Ojczyźnie. Polacy od kiedy historia pamięta śpiewali pieśni – gdy byli szczęśliwi, ale również gdy było im źle. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłem Gościom za obecność.

Data dodania: 2023-11-10 19:36:03
Data edycji: 2023-11-10 19:44:09