PAMIĘTAMY - wizyta na cmentarzu.

W poniedziałek 30 października korzystając z pięknej słonecznej pogody dzieci z grupy Motylki i Promyczki wraz z wychowawcami wybrały się spacerkiem na cmentarz. Celem wizyty było oddanie hołdu żołnierzom poległym w czasie I wojny światowej, a także zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych. W nawiązaniu do zbliżającego się Święta Niepodległości dzieci miały okazję wysłuchać krótkiej prelekcji o okolicznościach odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918r. Następnie przedszkolaki udały się na cmentarz wojenny, także z I wojny światowej, przy kościele parafialnym. Spacer na cmentarz był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. Była to wartościowa lekcja wychowania rodzinnego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

Data dodania: 2023-10-30 18:57:54
Data edycji: 2023-10-30 19:03:59