Ścieżka sensoryczna „RUNO LEŚNE”

W naszym przedszkolu bardzo często próbujemy nowych rzeczy i codziennie uczymy się czegoś nowego. Korzystając z darów lasu stworzyliśmy ścieżkę sensoryczną „Runo leśne” z: patyczków, mchu, żołędzi, gałązek świerków, paproci oraz szyszek. Dzieci ustawiały się kolejno jedno za drugim, by bosymi stopami chodzić po leśnej ścieżce. Dotykały, wąchały i doznawały odczuć sensorycznych. Ścieżka taka, ma duże znaczenie dla małych stópek dzieci: usprawnia motorykę dużą, rozwija wrażenia dotykowe i stymuluje receptory, a przede wszystkim jest okazją do poznawania świata przez wspaniałą zabawę.  Elementy ścieżki sensorycznej oddziałują ponadto na zmysł wzroku czy węch dziecka. Dzięki tego typu aktywności dziecko zgłębia tajniki kształtów i kolorów, rozwija i poznaje swoje zmysły.

Data dodania: 2023-09-17 12:41:47
Data edycji: 2023-10-09 12:46:14